Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
sobota, 6 grudnia 2025 04:14
Reklama

Samorządy dobrze przygotowane do reformy

Do końca marca samorządy muszą podjąć uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego. W dawnym woj. radomskim zrobiło to już 97 proc. rad gmin.


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Do czwartku do Kuratorium Oświaty w Warszawie wpłynęło 337 decyzji samorządów w sprawie sieci szkół z terenu całego Mazowsza. Rady gmin z radomskiego przesłały ich 68. - To 97 proc. wszystkich uchwał w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego. Na Mazowszu ten procent wynosi 94, a więc teren działania radomskiej delegatury okazał się bardziej sprawny na ten dzień od województwa – mówi Aurelia Michałowska, mazowiecki kurator oświaty. - Uchwały, przypomnę, są przez nas opiniowane. Wydaliśmy łącznie 327 opinii pozytywnych i pozytywnych ze zmianami. Warto podkreślić, że żadna z decyzji samorządów nie została zaopiniowana negatywnie. Mogę więc ocenić, że zdecydowana większość samorządów dobrze przygotowała się do wdrożenia reformy edukacji.

Kurator Michałowska przypomina, że „w związku ze zmianami związanymi z reformą edukacji, kuratorium prowadzi działania informacyjne skierowane do rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół i przedstawicieli samorządów”. W tym roku pracownicy kuratorium i delegatur odbyli ok. 90 spotkań, w których uczestniczyło 4 tys. osób.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Podziel się
Oceń

Reklama
ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama