Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
niedziela, 7 grudnia 2025 12:56
Reklama

Agresywny kierowca z 3 promilami

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 28-letniego, agresywnego kierowcę, który miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Trafił do policyjnego aresztu, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu,W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci radomskiej drogówki patrolowali miasto. Na ulicy Warszawskiej zwrócili uwagę na volkswagena passata, który zdecydowanie przekraczał dozwoloną w tym miejscu prędkość, a kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli – funkcjonariusz dał wyraźny sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący nie zatrzymał się ale gwałtownie przyspieszył. Policjanci rozpoczęli pościg za uciekającym pojazdem i po chwili przerwali niebezpieczną jazdę nietrzeźwego pirata drogowego. Kierowca był bardzo wulgarny i agresywny, a dodatkowo nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci poskromili 28-letniego mieszkańca powiatu lipskiego. Sprawdzili stan trzeźwości i okazało się, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.



Podziel się
Oceń

Reklama
ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama