Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
niedziela, 7 grudnia 2025 08:16
Reklama

Radomscy policjanci kontrolowali busy

We wtorek (4 czerwca) policjanci radomskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą "BUS". Efekt akcji to kilkanaście nałożonych na kierowców mandatów i kilka zatrzymanych dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, posiadanie przez kierujących wymaganych dokumentów do prowadzenia i użytkowania pojazdów. Sprawdzali też liczbę miejsc siedzących wpisaną w dowodzie rejestracyjnym ze stanem faktycznym w pojeździe oraz liczbę przewożonych pasażerów.

- Ponadto policjanci zdecydowanie reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, szczególnie te będące najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych - mówi Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Skontrolowano kilkadziesiąt pojazdów, w tym autobusy i busy. - Policjanci ujawnili wykroczenia, za które nałożyli kilkanaście mandatów karnych i zatrzymali kilka dowodów rejestracyjnych - informuje Justyna Leszczyńska.

Mundurowi zapowiadają kolejne tego typu akcje, mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach.


Podziel się
Oceń

Reklama
ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama