Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 15:08
Reklama

Grandioso zadebiutuje na muzycznej olimpiadzie

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso w ten weekend zadebiutuje na Olimpiadzie Muzycznej w Kerkrade w Holandii. 

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Każdy chętny może kibicować radomskim muzykom oglądając transmisję ich występów. Będzie ona dostępna za darmo w internecie TUTAJ.


Konkursowe występy radomian odbędą się w sobotę 22 lipca. O godz. 11 Grandioso zaprezentuje swoje show, a o 15.30 paradę marszową. Poza transmitowanymi występami, orkiestra zagra także w niedzielę konkursowy koncert. Radomianie wystąpią przed holenderską publicznością również na dwóch dodatkowych, pozakonkursowych koncertach: w piątek, 21 lipca w Eygelshoven, gdzie zagra razem z orkiestrami z Kanady i Chin, a w niedzielę, 23 lipca wieczorem przed ratuszem w Kerkrade.

Konkurs World Music Contest odbywa się co cztery lata w Kerkrade. W 2017 roku muzycy z Radomia są jedynymi reprezentantami Polski. Jest to debiut Orkiestry Grandioso na imprezie, która w tym roku zapowiada się rekordowo. Wystąpi ponad 20 tys. muzyków z 32 krajów i pięciu kontynentów. Organizatorzy oceniają, że ich występy obejrzy co najmniej 350 tys. widzów.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.



Podziel się
Oceń

Reklama
ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama