Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 19 grudnia 2025 23:30
Reklama

Ustalenia ws. sobotniej bójki w centrum miasta. Chodziło o haracz!

Jaki był przebieg awantury, do której doszło w minioną sobotę w centrum Radomia? Policji udało się zatrzymać prawdopodobnych sprawców bójki. Okazało się, że chodziło o haracz.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę (3 sierpnia) około godzi 20 na ulicy Traugutta.

- Pomiędzy obcokrajowcami prowadzącymi bar, a grupą Polaków doszło do awantury. Po otrzymaniu informacji na miejsce natychmiast przyjechali policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali czterech mieszkańców Radomia w wieku 28, 31 i 37 lat. Wszyscy trafili do policyjnej celi. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni przyszli do baru chcąc wymusić od właścicieli cotygodniową opłatę i darmowe jedzenie. Policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzut wymuszenia rozbójniczego - tłumaczy Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

W środę sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za czyn, którego się dopuścili grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.



Podziel się
Oceń

Reklama