Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 17:12
Reklama Fotowoltaika

W Kinie Konesera "Timbuktu"

W seansie z cyklu Kino Konesera w czwartek, 6 sierpnia zobaczymy film "Timbuktu". Zaprasza kino Helios o godz. 18.15.


Scenariusz:  Abderrahmane Sissako, Kessen Tall; reżyseria: Abderrahmane Sissako; obsada: Ibrahim Ahmed, Abel Jafri, Toulou Kiki; produkcja: Francja/Mauretania 2014; czas trwania: 97 min.; od lat: 15.


Opis filmu

Akcja filmu dzieje się w tytułowym mieście w Mali, nad rzeką Niger, w którym władze przejęli dżihadyści, narzucając mieszkańcom swój reżim. Nie wolno im palić papierosów, tańczyć, śpiewać, słuchać muzyki. Zakazana jest nawet piłka nożna. Najbardziej poszkodowane są jednak kobiety, które zostały niemal całkowicie wyłączone z życia społecznego i zmuszone do przestrzegania rygorystycznych nakazów. Kisane i jego rodzina jako nieliczni zostali oszczędzeni z chaosu, zaprowadzonego przez nową władzę. Sytuacja zmienia się jednak, gdy mężczyzna nieumyślnie zabija sąsiada. Teraz musi stawić czoła konsekwencjom.



Podziel się
Oceń

Reklama
ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama