W programie są przewidziane dwa wystąpienia. Pierwszy referat - "Rozpoznawanie mew białogłowych” - będzie nie lada gratką zarówno dla początkujących przyrodników jak i bardziej doświadczonych obserwatorów. Paweł Malczyk - członek Komisji Faunistycznej Sekcji Ornitologicznej PTZool – będzie przybliżał trudną sztukę rozpoznawania w terenie trzech gatunków, niemal bliźniaczo podobnych do siebie, mew: srebrzystej, białogłowej i romańskiej.
Drugie wystąpienie – w roli głównej ponownie Paweł Malczyk - będzie opowieścią o dwóch podróżach do Maroka. Wystąpienie "Marokańska wiosna i jesień" najlepiej zareklamuje fragment autorskiej relacji z drugiej wyprawy:
„Wysoko w górach mieliśmy możliwość zobaczenia rozwrzeszczanych i krążących w ciepłych prądach powietrznych stad wrończyków i wieszczków, żerujących na wolnych od śniegu płatach roślinności trawiastej górniczków, wróbli skalnych, gilaków ciemnogłowych, głuszków czy żerującego na uschniętej topoli dzięcioła algierskiego oraz przesiadujących w eksponowanych miejscach białorzytek żałobnych. Niezłych wrażeń również dostarczyły obserwacje rodzinnego stada makaków berberyjskich siedzących pośród kopnego śniegu i wyciągających łapy po orzeszki ziemne które są najwyraźniej ich przysmakiem(…). Łącznie widzieliśmy 182 gatunki ptaków. Oczywiście nasza uwaga była skupiona na awifaunie ale naszej uwadze nie uszły również piękne krajobrazy z ośnieżonymi szczytami górskimi, niesamowite gorące wydmy, tętniące zielenią oazy i ouedy i wiele innych(…).”
Źródło: KPRR, fot. Krzysztof Pawlak