Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

O włosy trzeba zadbać długo przed ślubem

O włosy trzeba zadbać długo przed ślubem
Zbliżający się ślub to dla niejednej z pań okazja, by bardziej niż zwykle zająć się pielęgnacją swojego ciała i włosów. Chcemy by fryzura w dniu tej najważniejszej uroczystości była idealnie dopracowana a włosy lśniły zdrowym blaskiem. Jednak zabiegi pielęgnacyjne musimy zacząć odpowiednio wcześniej.

Żaden, nawet najdroższy i najbardziej ekskluzywny kosmetyk  nie zadziała, jeśli dobierzemy go w ciemno, nie biorąc pod uwagę rodzaju i stanu naszych włosów. Struktura i kondycja włosa każdej z pań jest inna. Ma na to wpływ wiele czynników, takich jak zabiegi chemiczne, pielęgnacja, czynniki atmosferyczne, uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, stres lub zażywane stale leki.
Jeśli więc chcemy aby nasze włosy w dniu ślubu były idealne, przed rozpoczęciem jakichkolwiek zabiegów musimy się im dokładnie przyjrzeć. Inaczej potraktujemy przecież włosy suche, inaczej mieszane czy przetłuszczające się, a jeszcze inaczej włosy problematyczne np. z łupieżem lub silnie wypadające. Aby to dokładnie ocenić, najlepiej pójść po poradę do wykwalifikowanego fryzjera-stylisty lub - gdy mamy poważne problemy z włosami - odwiedzić dermatologa lub specjalistę - trychologa zajmującego się tylko i wyłącznie schorzeniami skóry głowy i włosów.

Gdy już będziemy pewne, jakie włosy posiadamy, możemy udać się do drogerii, kupić odpowiednio przystosowane do rodzaju naszych włosów kosmetyki do pielęgnacji. Poniżej przedstawiamy Wam kalendarz , który dotyczy wszystkich etapów i zabiegów, o które powinniście zadbać przed ślubem, aby mieć pewność, że wasze fryzury i włosy w tym dniu będą idealne.

3 MIESIĄCE PRZED ŚLUBEM
To najwyższy czas aby zacząć zdrowo się odżywiać i postarać się pić więcej wody. Warto też zwiększyć ilość ćwiczeń fizycznych. Jeśli nie ćwiczycie wcale, skuście się chociaż na mały codzienny spacer. To wszystko nie tylko poprawi kondycje waszych włosów i skóry ale także pomoże zmniejszyć przedślubny stres.

2 MIESIĄCE PRZED ŚLUBEM
Warto już zacząć odwiedzać salon fryzjerski . Zaufany fryzjer doradzi Wam najlepsze zabiegi i poleci kosmetyki odpowiednio dobrane do rodzaju i kondycji Waszych włosów. W tym czasie możecie także zacząć intensywne zabiegi odżywczo-regeneracyjne w domu. Nie zapomnijcie także ustalić ze swoim fryzjerem terminu próbnej fryzury i zapiszcie się na czesanie w dniu ślubu. Unikniecie w ten sposób stresu i załatwiania takich spraw na ostatnią chwile.

3 TYGODNIE PRZED ŚLUBEM
To czas na ewentualne ostatnie cięcie włosów przed ślubem. Należy to zrobić właśnie teraz aby włosy zdążyły się naturalnie ułożyć. Nie polecamy jednak radykalnych zmian fryzury w tak krótkim czasie przed uroczystością, ponieważ może się okazać że nowe szalone cięcie nie będzie współgrało z suknią i dodatkami które wybrałyście.

2 TYGODNIE PRZED ŚLUBEM
Jeśli planujecie pofarbować włosy lub odświeżyć kolor, to jest na to odpowiedni czas właśnie w dwa tygodnie przed ślubem. Zapewni to Waszym włosom świeży wygląd a kolor do dnia ślubu zdąży się ładnie utrwalić i będzie wyglądał naturalnie. Jest to też czas na odwiedzenie salonu w celu upięcia próbnej fryzury i ustalenia z fryzjerem wszystkich szczegółów. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą wszystkich planowanych dodatków, które zamierzacie wpiąć we włosy ,zdjęć sukni oraz planowanej wiązanki ślubnej. Ułatwi to fryzjerowi dobranie Wam odpowiedniej fryzury. Bądźcie kreatywne , przedstawcie swoje pomysły na pewno wspólnie z fryzjerem ustalicie idealna fryzurę.

4 DNI PRZED ŚLUBEM
To czas na ostatni zabieg regeneracyjny w domu. Od tego momentu do dnia ślubu włosy powinnyśmy zostawić w spokoju.  Nakładanie na nie w panice na ostatnią chwile ton maseczek i odżywek może dać odwrotny niż zamierzony efekt. Włosy będą przeciążone nadmiarem kosmetyków i będą wyglądać ciężko i nieświeżo.

1 DZIEŃ PRZED ŚLUBEM
Wystarczy wieczorem w przeddzień ślubu umyć włosy lekkim, oczyszczającym szamponem.

DZIEŃ ŚLUBU !!!!
To dzień ,w którym choć wiem z doświadczenia że nie łatwo,  powinnyście się zrelaksować. Wszystkie zabiegi ,którym poddawałyście swoje włosy przez ostatnie miesiące na pewno dały znakomite efekty. Teraz wystarczy oddać się w sprawne ręce zaufanej fryzjerki lub fryzjera, którym tylko pozostaje ułożyć Wam idealną fryzurę ślubną.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy