– Cykl, który rozpoczęliśmy w 2018 roku, przerodził się w festiwal. Dziś była inauguracja pierwszego festiwalu, który nosi nazwę „Lato z ROK-iem w Malczewskim”. Kontynuujemy ten cykl, który rozpoczęliśmy już wiele lat temu, czyli koncerty w tej przestrzeni – mówiła Natalia Majewska, dyrektor Radomskiej Orkiestry Kameralnej.
„Lato z ROK-iem” ma być bardziej dostępną dla wszystkich formą spędzania czasu z Radomską Orkiestrą Kameralną. Jak zaznaczała Natalia Majewska, utwory wykonywane podczas tych wydarzeń są znacznie lżejsze niż te, które można usłyszeć w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Tym razem na tapet wzięto muzykę Antonia Vivaldiego – słynnego weneckiego kompozytora, autora „Czterech pór roku”.
Zazwyczaj „Lato z ROK-iem” odbywa się na dziedzińcu Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Tym razem, ze względu na ryzyko obfitych opadów deszczu (które zresztą się potwierdziło), koncert odbył się we wnętrzu muzeum, wśród dzieł sztuki.
– Trochę żałujemy, że nie udało nam się dziś zagrać na powietrzu, ale podobno idzie na nas jakaś wielka burza, więc obawialiśmy się, że będziemy musieli uciekać przed deszczem – mówiła Majewska. – Natomiast ta przestrzeń jest naprawdę bardzo fajna i już mamy pierwsze plany, żeby może jeszcze jakoś ją wykorzystać poza tymi letnimi koncertami.
Na miejscu wystąpili:
Natalia Majewska – skrzypce,
Satomi Yasutanija – skrzypce,
Marcin David Król – skrzypce,
Lucjan Szaliński-Bałwas – skrzypce,
Leszek Kołodziejski – akordeon,
Radomska Orkiestra Kameralna.
Połączenie jazzu, klasyki i improwizacji.
Następne „Lato z ROK-iem w Malczewskim” odbędzie się 26 lipca o godz. 17.00. Będzie to koncert Małgorzaty Markiewicz (wokal, flet), Michała Zaborskiego (altówka) i Nikoli Kołodziejczyk (fortepian). W programie uczestnicy wydarzenia usłyszą autorskie kompozycje Małgorzaty Markiewicz z albumu Bring the Light, utwory Michała Zaborskiego oraz znane standardy muzyki pop i jazzu w autorskich aranżacjach.
– Tym razem będzie trio, fantastyczne trio oparte na fortepianie. Będzie Nikola Kołodziejczyk, do tego wspaniałe brzmienie altówki lidera grupy altówek, Michała Zaborskiego oraz jego wspaniała, śpiewająca i grająca na flecie poprzecznym małżonka, Małgorzata Markiewicz. Jest to muzyka oparta na jazzie, ale trochę idąca w stronę muzyki pop – mówiła Natalia Majewska. – Także będzie to bardziej rozrywkowa odsłona naszego festiwalu.
Zobacz także:
Napisz komentarz
Komentarze