Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
czwartek, 25 czerwca 2026 11:08
Reklama

8 ulic z nowymi chodnikami. Tyle kosztowała inwestycja MZDiK

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, zakończyły się remonty ośmiu chodników w Radomiu. „Tam, gdzie do tej pory były przeważnie stare, popękane płyty chodnikowe, teraz są nawierzchnie z kostki” – podkreśla MZDiK. Koszt prac wyniósł ponad 3,4 mln zł.
8 ulic z nowymi chodnikami. Tyle kosztowała inwestycja MZDiK

Źródło: MZDiK

Nowe chodniki powstały przy ulicach: Piastowskiej na Michałowie (od bloku nr 1 do ulicy Łokietka), Niedziałkowskiego w Śródmieściu (między ulicami Curie-Skłodowskiej i Struga), Cymerysa-Kwiatkowskiego na Glinicach (od Konopnickiej do Placowej), Wośnickiej na Wośnikach (między posesjami nr 18 i 34), Gajowej na Młodzianowie (od rejonu szkoły do ulicy Wiejskiej), Kalińskiej na Glinicach (na całej długości), łączniku między ulicami Rodziny Winczewskich i Wernera (obok przychodni) oraz Siennej w Śródmieściu (od potoku do ulicy Żeromskiego).

Zakres prac był we wszystkich lokalizacjach podobny. Najważniejszym etapem było wykonanie warstwy podbudowy z betonu, a następnie przeprowadzenie prac brukarskich, obejmujących ustawienie krawężników i obrzeży oraz ułożenie nawierzchni chodników. Zwieńczeniem inwestycji była regulacja studzienek i zasuw oraz renowacja trawników.

Zobacz także :


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

warchoł 22.06.2026 15:03
A ulica 25 Czerwca jak wiadomo musi ponieść karę za 25 Czerwca 1976 roku

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Mieszkaniec grodu 22.06.2026 21:25
Ale za to świętują hucznie .

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
normalny 23.06.2026 08:29
Hucznie to było na 30 lecie a dzisiaj to nędza nad zalewem. Dobrze, że chociaż nie zabraknie prezydenta

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Reklama