Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
wtorek, 5 maja 2026 14:47
Reklama Czarno Białe sprzątanie profesjonalne

Pijany kierował hulajnogą elektryczną. Surowy mandat dla 30-latka

– Takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne – komentują funkcjonariusze zdarzenie z udziałem 30-letniego mężczyzny, który kierował hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu. Został on ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Radomiu, w niedzielę, 3 maja, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 30-latka poruszającego się hulajnogą elektryczną. Mężczyzna jechał po drodze dla rowerów, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Podczas kontroli okazało się jednak, że był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Za kierowanie hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu 30-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

– Takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne, ponieważ nietrzeźwy kierujący jednośladem stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego – zaznacza Justyna Jaśkiewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. – Chwila nieuwagi lub błędna decyzja może zakończyć się tragicznie. Hulajnoga elektryczna ma ułatwiać poruszanie się po mieście, a nie stwarzać zagrożenie.

Zobacz także: 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama