Miejsce to o tej porze w weekend bywa dość ruchliwe, jednak tym razem obyło się bez ofiar. Nikt z przechodniów nie został poszkodowany.
Kierowcy również nic poważnego się nie stało. Według relacji świadków miał on jednak sprawiać wrażenie osoby znajdującej się pod wpływem bliżej nieokreślonych środków. Mężczyzna próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, lecz przechodnie dokonali obywatelskiego zatrzymania i przekazali go w ręce policji. Funkcjonariusze ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia oraz sprawdzają trzeźwość kierowcy.
W wyniku uderzenia uszkodzona została elewacja budynku oraz drzwi wejściowe. Zgodnie z oceną straży pożarnej uszkodzenia mają charakter powierzchowny, choć sprawa została przekazana do inspektora nadzoru budowlanego, który przeprowadzi szczegółową ocenę stanu konstrukcji.
Przypomnijmy, że w „Łaźni” od maja trwa generalny remont. Modernizację przechodzą zarówno mury i instalacje, jak i sala koncertowo-wystawiennicza, która otrzyma nowe, nowoczesne wyposażenie. Na czas prac instytucja funkcjonuje w tymczasowej siedzibie przy ul. Traugutta.
Zakończenie robót zaplanowano na 30 czerwca przyszłego roku. Po remoncie zabytkowy obiekt ma zapewniać widzom i uczestnikom wydarzeń pełen komfort i bezpieczeństwo.

















Napisz komentarz
Komentarze