Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
sobota, 6 grudnia 2025 18:35
Reklama

Co robić w weekend? Podpowiadamy!

Koncertowo, festiwalowo, muzycznie! Będzie się działo w najbliższy weekend w Radomiu i regionie. Sprawdź, gdzie pojechać i co robić.

Piątek, 25 lipca

Nowa wystawa w Przysusze. Muzeum im. Oskara Kolberga zaprasza o godz. 16 na wernisaż wystawy „Henryk Kołobrzeg-Kolberg (1861-1935) – inżynier, przedsiębiorca, twórca przemysłu optycznego w Polsce”. Ekspozycja o charakterze jubileuszowym związana jest z rocznicą śmierci H. Kolberga oraz ze względu na asortyment wyrobów jego fabryki (przeznaczonej dla wojska), nawiązująca do rocznicy II wojny światowej. Wstęp 1 zł.

Sobota, 26 lipca

Koncert Zismann & Staniu. W ramach Strefy Komfortu 2025 Mazowieckie Centrum Sztuki współczesnej „Elektrownia” zaprasza o godz. 20.30 na koncert rapowo-rockowego duetu Zismann & Staniu. Michał Zienkowski (Zissmann) to uznany gitarzysta i producent, a Mikołaj Stańko (Staniu) - utalentowany perkusista młodego pokolenia. Ten projekt to nie tylko muzyka – to prawdziwa fuzja eksperymentów i stylistyk, które wyróżniają go na tle współczesnej sceny postrockowej. Bilety - 40 zł w sprzedaży online i w kasie Elektrowni.

Niedziela, 27 lipca

Muzyczna podróż dookoła świata. Łaźnia – radomski Klub Środowisk twórczych i Galeria zaprasza o godz. 17 do muszli w parku im. Tadeusza Kościuszki na wyjątkowy koncert. W muzyczną podróż dookoła świata zabierze słuchaczy Piotr Steczek z rodziną. Kompozytor, aranżer i multiinstrumentalista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach od wielu lat fascynuje się muzyką z różnych stron świata. Niedzielny koncert to 60 minut pełnych dźwięków z ponad 15 muzycznych krain, ponad 20 oryginalnych instrumentów etnicznych, połączenie world music, elektroniki i klasycznych brzmień.

Festiwal w Dechę w Rzeczniowie. „Festiwal w Dechę! Zabujaj się w Rzeczniowie!” na terenach zielonych obok boiska szkolnego w Rzeczniowie rozpocznie o godz. 14 Kapela Stąporkowska. Ponadto w programie: godz. 16 – Baciary, godz. 17.45 – przywitanie gości, godz. 18 – MIG, godz. 19.30 - Il Canto, godz. 20.30 – Mr President, godz. 21.30 – Carlos Rui Ferreira Ex Bad Boys Blue, godz. 23 – zabawa taneczna z DJ Dziekan i zespołem CDN. Ponadto pyszności przygotowane przez wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Rzeczniów i specjały z Karczmy Regionalnej Stowarzyszenia Senior z Rzeczniowa.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama
ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama