Kadeem Batts mierzy 206 centymetrów. Urodził się 6 czerwca 1991 w miasteczku Powder Springs w stanie Georgia. W roku 2014 ukończył koledż Providence. W ciągu pięciu lat spędzonych na studiach, notował średnio 10,5 punktu na mecz, a także zbierał 6,5 piłek. Tuż po zakończeniu edukacji, przystąpił do draftu NBA, nie został jednak wybrany. Rozegrał cztery mecze w barwach Orlando Magic w lidze letniej NBA, ale nie udało mu się na stałe zakotwiczyć w najlepszej lidze naszego globu.
W sezonie 2014/2015 znalazł angaż na zapleczu ligi NBA. Reprezentował barwy zespołu Erie BayHawks. Po roku gry w D-league postanowił spróbować swoich sił na Starym Kontynencie. Swoją profesjonalną karierę kontynuował w tureckim Istanbul BB, z którym zajął 13. miejsce w lidze BSL. Teraz Amerykanin postanowił przenieść swoje talenty do Radomia i związać się jednorocznym kontraktem z drużyną radomskich Smoków!
Po pozyskaniu Kadeema ROSA Radom zakończyła budowę kadry na sezon 2016/17. W najbliższym sezonie w radomskich barwach będzie występować 11 zawodników. O medale Tauron Basket Ligi zagrają: Daniel Szymkiewicz, Tyrone Brazelton, Gary Bell, Filip Zegzuła, Michał Sokołowski, Maciej Bojanowski, Damian Jeszke, Łukasz Bonarek, Robert Witka, Kadeem Batts i Kim Adams.
Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.














