Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 12:26
Reklama

Wyroby bez akcyzy zabezpieczone na targowiskach

Dwóch mieszkańców Radomia, posiadających wyroby tytoniowe bez znaków akcyzy, zostało zatrzymanych przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP.
Wyroby bez akcyzy zabezpieczone na targowiskach

Źródło: KMP w Radomiu

Na targowiskach na terenie miasta policjanci z Komendy Miejskiej Policji zatrzymali dwóch mężczyzn wieku 35 i 55 lat, którzy byli w posiadaniu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie około 4500 paczek papierosów oraz 5 kg krajanki tytoniowej. 

Wstępnie uszczuplenie podatku akcyzowego w związku z posiadaniem nielegalnych wyrobów oszacowane zostało na kwotę blisko 140 tys. złotych. 

Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo karno-skarbowe. Grozi im odpowiedzialność karna oraz grzywna. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama