- To budżet wielkich zmian, który znacząco poprawi codzienne życie i funkcjonowanie w naszym mieście – mówił podczas budżetowej sesji prezydent Radosław Witkowski. Najważniejszy dokument finansowy miasta został przyjęty głosami radnych Koalicji Obywatelskiej.
To właśnie w Radomiu 550 lat temu Jadwiga Jagiellonka zaręczyła się z Jerzym Bogatym. Z okazji tej rocznicy ulicami miasta przeszedł Orszak Królewski. Były pokazy walk rycerskich, rekonstrukcja podpisania kontraktu małżeńskiego, strzelanie z łuku czy rzucanie toporem.
W sobotę na ul. Warszawskiej samochód marki Ferrari rozbił się o barierki. Choć wyglądało to groźnie, cała sprawa zakończyła się jedynie mandatem i punktami karnymi dla kierowcy.
Sylwestrowa premiera to już tradycja Teatru Powszechnego w Radomiu. Tym razem 31 grudnia będzie można obejrzeć brawurową komedię „Małżeństwo z kalendarza” Franciszka Bohomolca w reżyserii Jarosława Tumidajskiego.















Napisz komentarz
Komentarze