Otwarte Mistrzostwa Polski Orkiestr Dętych odbyły się już po raz trzeci w naszym mieście. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, nagroda Grand Prix należała do Orkiestry Grandioso z Radomia.
Bez wątpienia w ciągu tego weekendu w naszym mieście było czego posłuchać i na co popatrzeć. Mieszkańcy miasta mogli posłuchać utworów zagranych przez orkiestry dęte z całego kraju - ulicami Radomia przemaszerowało łącznie 10 grup orkiestrowych. Chociaż gratka była nie tylko dla ucha, ale także dla oka, bowiem nie zabrakło paradnych strojów i tamburmajorek prezentujących piękne układy choreograficzne. - Te mistrzostwa to były wielkie artystyczne emocje, a ja się bardzo cieszę, że Radom po raz kolejny był gospodarzem tak wielkiego wydarzenia. Chciałbym również, aby radomianie, którzy tak licznie obserwowali paradę, docenili ten kunszt i kibicowali naszym młodym radomianom - komentuje Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Występy konkursowe oceniane były w kilku kategoriach przez jurorów z całego świata - Niemiec, Kanady, Malezji, USA i Polski.





![Burzliwa sesja nadzwyczajna w Radomiu. Spór o obchody 50-lecia Czerwca ’76 podzielił radnych [RELACJA] Burzliwa sesja nadzwyczajna w Radomiu. Spór o obchody 50-lecia Czerwca ’76 podzielił radnych [RELACJA]](https://static-radom.cozadzien.pl/data/articles/sm-16x9-burzliwa-sesja-nadzwyczajna-w-radomiu-spor-o-obchody-50-lecia-czerwca-76-podzielil-radnych-1771617167.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze