Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
sobota, 6 grudnia 2025 13:18
ReklamaElmas wędliny

Informacje. Rozpoczęły się Kaziki

Zapraszamy na poniedziałkowe (04.03) wydanie Informacji Telewizji Dami. Mówimy w nim o tegorocznych Kazikach, nowej Stolicy Kultury Mazowsza, prezentacji kandydatów z listy Roberta Prygla, rejestracji kandydatów z Prawa i Sprawiedliwości oraz "Proteście Wolnych Polaków".
Informacje. Rozpoczęły się Kaziki

Źródło: fot. archiwum CoZaDzien.pl

Rozpoczęły się tegoroczne Kaziki, czyli obchody święta patrona miasta - św. Kazimierza Jagiellończyka. Tradycyjnie odbyły Wielki Test Wiedzy o Radomiu i wręczenie Nagrody im. św. Kazimierza.

W niedzielę prezydent Radomia odebrał symboliczne klucze i tym samym miasto stało się Stolicą Kultury Mazowsza. Radom taki tytuł otrzymał już po raz drugi.

Robert Prygiel przedstawił swoje listy do rady miejskiej. Kandydat na prezydenta Radomia zeprezentował też program wyborczy.

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy kandydatów do rady miejskiej z Prawa i Sprawiedliwości. W sobotę politycy oficjalnie zarejestrowali listy wyborcze.

Najpierw była msza święta w kościele garnizonowym, a później przemarsz na pl. Jagielloński, wspólne śpiewanie i skandowanie - tak wyglądał sobotni "Protest Wolnych Polaków" w Radomiu. Pojawiło się na nim kilkadziesiąt osób.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama