Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 20 czerwca 2025 12:19
Reklama

Studia humanistyczne

Ukazał się VI tom „Radomskich Studiów Humanistycznych”. Promocja w przyszłą środę w Resursie.
Studia humanistyczne

Źródło: Fot. archiwum cozadzien.pl

„Radomskie Studia Humanistyczne” to rocznik przeznaczony do publikacji prac naukowych z zakresu historii, archeologii, historii sztuki i architektury, literaturoznawstwa, dialektologii, etnografii, kulturoznawstwa i dziedzin pokrewnych. Tematyka artykułów dotyczy dziejów, dziedzictwa i współczesności Radomia wraz z szeroko pojętym regionem – historyczną Sandomierszczyzną. Bieżący tom jest pokłosiem zeszłorocznej konferencji „Przemysł między Wisłą a Pilicą w XIX i XX wieku – dzieje i dziedzictwo”, zorganizowanej przez Resursę i Radomskie Towarzystwo Naukowe, a zarazem wznowieniem cenionego periodyku, wydawanego wcześniej przez Zespół Naukowy do Badań Dziejów Radomia. Z elektroniczną wersją bieżącego tomu studiów można się zapoznać TUTAJ.

Promocję wydawnictwa i spotkanie z autorami zawartych w nim artykułów Radomskie Towarzystwo Naukowe wraz z Resursą Obywatelską zaplanowało na środę, 29 listopada na godz. 18.
Promocja RSH wpisana jest w ciąg wydarzeń związanych z jubileuszem 60-lecia RTN, który będzie świętowany tego dnia. Stąd też na godz. 19 przewidziana jest prezentacja innej książki, świeżo wydanej przez Towarzystwo – „Pomału i pieszo. Śladami Pawła Klimczuka”. Jego autorka – Ewelina Matuszkiewicz zabiera czytelników na wędrówkę śladami swojego pradziadka, zasłużonego dla Kozienic nauczyciela, regionalisty i społecznika oraz autora monografii krajoznawczej „Nasz Powiat” (1928). Z kolei na godz. 20 zaplanowane zostało spotkanie okolicznościowe członków i sympatyków RTN, podczas którego nie zabraknie wspomnień z 60-letnich dziejów Towarzystwa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama