Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 11:33
Reklama

Finał konkursu przyrodniczego w PG nr 13

Finał IV Konkursu przyrodniczego „Szlakiem Parków Narodowych Polski Północnej” dla szkół podstawowych Ziemi Radomskiej już za nami.

W sali gimnastycznej PG nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi spotkali się finaliści- trzyosobowe zespoły ze szkół PSP nr 3, PSP nr 5, PSP nr 24, PSP w Mazowszanach i PSP w Zakrzewie. Towarzyszyli im opiekunowie, kibice - koledzy ze szkół, przedstawiciele klas gimnazjalnych i uczniowie klasy przyrodniczej IIIe. Finałowe spotkanie prowadziły uczennice klasy IIIe: Karina i Kinga. Całością kierowała pani Elżbieta Bąk .

Po powitaniu gości i uczestników przez dyrektora PG nr 13 Tomasza Gogacza rozpoczęła się I konkurencja- prezentacja stroju ekologicznego. Liczyła się kolorystyka, nawiązanie do tematu konkursu, pomysłowość. A później już wiedza – 8 pytań dotyczących ożywionej i nieożywionej przyrody Parków Narodowych. Oto niektóre z nich „Odróżnij wydmę paraboliczną od barchanu, oceń prawdziwość zdań dotyczących nietoperzy, dopasuj opis do zdjęcia wybranego gatunku ptaka wodnego”. Najlepiej przyrodnicy poradzili sobie, podobnie jak w poprzedniej edycji z rozwiązaniem krzyżówki tematycznej w języku angielskim.

Po części artystycznej odbył się pokaz żonglerki w wykonaniu gimnazjalistów z klas Ic, If.

Wyniki konkursu:

I miejsce zajęła drużyna z PSP nr 3- opiekun pani Agnieszka Witkowska

II miejsce -PSP w Mazowszanach opiekun pani Teresa Leśniewska

III miejsce- PSP w Zakrzewie opiekun pani Anna Raus-Rajca

IV miejsce PSP nr 24 opiekun pani Mariola Wójtowicz

V miejsce PSP nr 5 opiekun pani Beata Morka Malicka.

Książki i materiały edukacyjne otrzymały też opiekunki finałowych zespołów.

Specjalną nagrodę za najwyższy wynik w II etapie konkursu otrzymał uczeń z PSP nr 3 Artur Węgrzycki.

- Moim zdaniem kolejna edycja tego konkursu była strzałem w dziesiątkę! Uczestnicy wykazali się niesamowitym zmysłem biologiczno-geograficznym. Pomimo zaciętej rywalizacji zwyciężyła szkoła PSP nr3, która sprytnie pokonała resztę. Bardzo nas cieszy zainteresowanie konkursem i czekamy na przyszłą edycję - mówi Aleksandra- przewodnicząca SU. 



Podziel się
Oceń

ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama