Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 2 stycznia 2026 07:04
Reklama

Ostatnie pożegnanie asp. szt. Krzysztofa Jabłonki

- Zapamiętamy go jako ciepłego, uśmiechniętego, przyjacielskiego, życzliwego kolegę. Był wzorowym policjantem. Zawsze oddany służbie, pełen radości, otwarty na potrzeby innych - mówili uczestnicy pogrzebu.
Ostatnie pożegnanie asp. szt. Krzysztofa Jabłonki

Źródło: fot. cozadzien.pl/Szymon Wykrota

W sobotę, 7 listopada w kościele św. Wojciecha w Kowali odbyły się uroczystości pogrzebowego asp. szt. Krzysztofa Jabłonki, naczelnika wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Funkcjonariuszy i pracowników Policji reprezentował m.in. komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion oraz komendant Miejski Policji w Radomiu podinsp. Robert Hodio. Zmarłego pożegnali także policjanci, pracownicy policji i przyjaciele.

Uroczystości odbyły się zgodnie z policyjnym ceremoniałem pogrzebowym przy udziale kompanii honorowej. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński  pośmiertnie uhonorował Złotym Medalem za Zasługi asp. szt. Krzysztofa Jabłonkę. Medal ten na ręce rodziny przekazał komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu.

Po mszy odbył się przemarsz konduktu żałobnego na cmentarz parafialny w Kowali, gdzie pochowany został asp. szt. Krzysztof Jabłonka. Przy grobie została oddana salwa honorowa.

Krzysztof Jabłonka miał 49 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 1991 r. Od 2013 roku był naczelnikiem wydziału 0rewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".
 
Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Komentarze

Reklama