Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
sobota, 6 grudnia 2025 00:26
Reklama

Jest policjantem, strażakiem i bohaterem

Sierż. sztab. Łukasz Nowak został „Strażakiem miesiąca”. Dzięki bohaterskiemu zachowaniu kilka tygodni temu uratował z pożaru kobietę.

Sierż. sztab. Łukasz Nowak od 21 lat służy w policji, w tym 10 lat w Wierzbicy i obecnie jest tam dzielnicowym; dodatkowo od siedmiu lat pełni służbę społeczną w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbicy Kolonia.

Czym funkcjonariusz zasłużył na tytuł „Strażaka miesiąca”? 10 lutego podczas pełnienia służy na terenie posterunku policji w Wierzbicy wykazał się niebywałą odwagą. Około godziny 14.30 wraz z kolegą, z którym pełnił służbę, udali się do pożaru jednego z budynków przy ul. Krasickiego w Wierzbicy. Po przybyciu na miejsce zauważyli wydobywający się dym z okien mieszkania na pierwszym piętrze. Z informacji otrzymanych od osób znajdujących się przed budynkiem ustalili, że w mieszkaniu znajdują się dwie kobiety. Niezwłocznie druh Łukasz wraz z kolegą udali się pod drzwi mieszkania, z którego wydobywał się gęsty dym; słychać było także kobiecy głos wzywający pomocy. Sierżant nawiązał kontakt głosowy z kobietą, a następnie, mimo dużego zadymienia i wysokiej temperatury, wszedł do mieszkania ewakuując kobietę. Druh Łukasz bez wahania podjął decyzję, dzięki której uratował najcenniejszy dar ludzki, jakim jest życie.

We wtorek, 11 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie tytułu "Strażaka Miesiąca Województwa Mazowieckiego". Podczas uroczystości policjantowi towarzyszył Komendant Miejski Policji w Radomiu podinsp. Piotr Kostkiewicz.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.



Podziel się
Oceń

Reklama
ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama