W każdy co drugi wtorek miesiąca Resursa Obywatelska wraz z facebookowym profilem Radom. Retrospekcja zaprasza na spotkania poświęcone historii miasta. Podczas spotkania każdy może opowiedzieć swoją historię związaną z Radomiem czy przedstawić zdjęcia i pamiątki rodzinne związane z tematem. Najciekawsza opowieść będzie nagrodzona.
„Niech żyje Polska! Śmierć zdrajcom” to temat kolejnego spotkania w Resursie Obywatelskiej. Wykład poprowadzi Renata Metzger, dyrektor Resursy. Opowie o radomskich bojownikach PPS i zdrajcy w ich szeregach oraz długich poszukiwaniach carskiego szpicla, które trwały ponad 20 lat oraz krwawym samosądzie na nim, już w czasach II RP. Na koniec spotkania zaplanowano projekcję filmu poświęconego wspomnieniu o Kazimierzu Kelles - Krauzie (1872– 1905).
2018 to ważny rok dla Polaków, ponieważ obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto poznać wydarzenia z historii które miały wpływ i znaczenie dla kształtowania wolnej Polski i walczących o niepodległość radomianach.
Wstęp wolny













Napisz komentarz
Komentarze