Galeria ROSA jest doskonale znana każdemu mieszkańcowi naszego miasta. Choć od wielu lat w tym miejscu nie mogą utrzymać się żadne sklepy, to ten obiekt wydaje się być idealną lokalizacją dla lokali gastronomicznych. Aż dziwne, że przez prawie 10 lat nie powstała w tym miejscu żadna restauracja. Teraz tę pustkę wypełniła Łyżka & Widelec. Lokal zajmuje sporą powierzchnię na najniższym piętrze galerii i jest doskonałym miejsce do spotkań w samym centrum Radomia z widokiem na Park Kościuszki i urząd miejski, a w okresie zimowym na miejską iluminację.

W obecnej karcie dań na uwagę zasługuje na pewno consome z gęsi podawane z pierożkami Gyoza. Dla osób lubiących zjeść polecam turnedo z dojrzewającej polędwicy wołowej z doskonałymi ziemniakami „gratine”. A na deser najlepiej skosztować lody, które można również zabrać ze sobą na wynos.

Na uwagę zasługuje również wystrój lokalu. Widać, że nad urządzeniem tego miejsca pracował ktoś, kto zna się na najnowszych trendach wnętrzarskich. Panuje tutaj loftowy klimat, ale nie jest przy tym to miejsce zimne. Stoliki ustawione są w taki sposób, żeby goście jak najmniej sobie przeszkadzali i zaglądali w talerze. Za to w talerze można zajrzeć z zewnątrz. Cały lokal otoczony jest wielkimi oknami, które pozostały tu po przerobieniu ze sklepowych witryn. Przebywając w środku człowiek absolutnie o tym zapomina i nie zwraca na to uwagi, natomiast przechodnie zachęceni widokiem mogą wejść do środka. Nie zapomniano również o dzieciach, dla których urządzono specjalny kącik zabaw. – Chcemy być lokalem dla całych rodzin. Dlatego mamy miejsce zabaw dla najmłodszych. Zależy nam na tym, aby być miejsce dla każdego. W tym celu myślimy również o wprowadzeniu udogodnień dla seniorów – zapowiedziała Magdalena Smolińska.

Po wejściu do Łyżki & Widelca widać, że jest to doskonałe miejsce do organizacji imprez okolicznościowych. Lokal jest wręcz do tego stworzony. – Chętnie zorganizujemy każdy rodzaj imprezy okolicznościowej. Już w tym momencie mamy zarezerwowane wszystkie terminy komunijne zarówno na 2018 jak i 2019 rok – powiedziała menadżerka lokalu.
W ofercie Łyżki & Widelca brakuje jeszcze popularnych ostatnio zestawów lunchowych. – To nasz cel na najbliższe tygodnie. Chcemy wprowadzić je do naszej oferty, aby otworzyć się na firmy i ludzi pracujących – wyjaśniła Magdalena Smolińska.
Łyżka & Widelec to miejsce z dużym potencjałem. Dobra lokalizacja i ciekawe wnętrze powoduje, że nad wyborem tego lokalu warto się zastanowić podczas planowania wyjścia z domu. A doskonała kuchnia i szeroka oferta dań powinny przekonać każdego, kto ma ochotę skosztować dobrego jedzenia.
Łyżka & Widelec
Ul. Żeromskiego 52
Tel. 790 505 500
Otwarte od poniedziałku do czwartku od 12 do 22, w weekendy od 12 do 23














