Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 12:45
Reklama

Trasa N-S i Wolanowska

- Pora skończyć z krajobrazem księżycowym przy wjeździe do Radomia od strony Piotrkowa Trybunalskiego - mówił wiceprezydent Konrad Frysztak. Miasto liczy na dofinansowanie budowy trasy N-S i remontu ul. Wolanowskiej.

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Miasto w najbliższych dniach złoży dwa wnioski o dotacje z subwencji drogowej do ministerstwa infrastruktury. - Pierwszy dotyczy trasy N-S, dlatego, że to podstawowe zobowiązanie prezydenta z czasu kampanii. Trasa N-S oznacza odkorkowanie śródmieścia i ul. 25 Czerwca, a także przygotowanie alternatywnej drogi na czas remontów, które będą prowadziły Wodociągi - wyjaśnia wiceprezydent Konrad Frysztak.

Drugi wniosek dotyczy ul. Wolanowskiej. - Nazywana ulicą Wstydu, na trasie z Piotrkowa Trybunalskiego stanowi krajobraz księżycowy. Przygotowywaliśmy się do tej inwestycji w ubiegłym roku, mamy dokumentację projektową - zapewniał wiceprezydent.

Z rezerwy subwencji ogólnej ministra infrastruktury miasto może dostać dofinansowanie w wysokości do 50 proc. wartości zadania. Samorząd musi też wykazać, jak czytamy na stronie resortu, „udział środków własnych bez udziału innych środków pochodzących z budżetu państwa”. Dofinansowane może być tylko jedno zadanie zgłoszone przez samorząd. Gdy miasto zgłasza więcej, powinno wskazać, które jest ważniejsze. - Priorytetem będzie trasa N-S - informuje Janusz Kalinowski z biura prasowego urzędu miejskiego.

Miasto nie zabiega o dofinansowanie przebudowy Wojska Polskiego i Żółkiewskiego. Z dwóch powodów. - Przedstawiciele armii rozmawiając z prezydentem na temat Air Show postawili jasny warunek: żadnych inwestycji w 2017 r. na kluczowych drogach wokół lotniska - mówił Konrad Frysztak. Drugi powód dotyczy pieniędzy. - Subwencja, to możliwość sięgania po 50 proc. kosztów, a te koszty sięgają ok 120 mln zł. Przypomnę, że politycy PiS podpisując "Kontrakt dla Radomia" stwierdzili, że ta inwestycja będzie zrealizowana z pieniędzy pochodzących z budżetu państwa. Mamy na to kilka pomysłów, jeden z nich to np. wpisanie trzyletniego zadania do budżetu państwa. Miasto nie jest w stanie udźwignąć tak ogromnej inwestycji, więc nie będziemy w tym roku jej rozpoczynali, chyba, że dostaniemy konkretne dofinansowanie - mówił wiceprezydent.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Podziel się
Oceń

ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama