Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
czwartek, 25 grudnia 2025 05:53
Reklama

Chopin w Orońsku

W czwartek, 3 sierpnia rusza XXX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko 2017. Kamil Wrona rozpocznie go koncertem fortepianowym: „Z wizytą u przyjaciela. Józef Brandt i Adam Chmielowski, czyli Św. Brat Albert – wybitni malarze i studenci Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Monachium”.

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Festiwal co roku gromadzi wielbicieli muzyki organowej z całej Polski. Bierze w nim udział kilkudziesięciu znakomitych muzyków, mistrzów gry na organach i innych starych instrumentach z kraju i zagranicy. Tegoroczny recital chopinowski, do którego scenariusz napisał Robert Grudzień, zagra młody wybitny pianista Kamil Wrona.

Scenariusz nawiązuje do przyjaźni gospodarza Orońska z równie wybitnym artystą i późniejszym opiekunem bezdomnych św. bratem Albertem. Koncert odbędzie się w Pałacu Józefa Brandta w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Rozpoczęcie recitalu planowane jest na godz. 18.

Festiwal odbywa się już po raz 30. W tym roku dedykowany jest św. Bratu Albertowi w jego roku, pamięci abp. Zygmunta Zimowskiego, upamiętnieniu 25-lecia Diecezji Radomskiej oraz 41. Rocznicy Radomskiego Czerwca. Organizatorem festiwalu jest Fundacja im. Mikołaja z Radomia.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.



Podziel się
Oceń

Reklama