Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
niedziela, 7 grudnia 2025 15:15
ReklamaElmas wędliny

Czeski film – seans przerwany

Jeszcze dzisiaj mogliśmy znaleźć w rozkładzie lotów radomskiego lotniska przylot i wylot samolotu Czech Airlines. Jak było wiadomo od dłuższego czasu samolot czeskich linii do Radomia nie przyleci gdyż Czesi zawiesili połączenia z Radomiem, a rzecznik Czech Airlines Daniel Šabik informował, że czeskie linie zrywają umowę z radomskim lotniskiem.


- Jesteśmy w trudnej sytuacji w kontekście Czech Airlines. Do tej pory nie otrzymaliśmy oficjalnej informacji. Przypomnę, że jest zawarta ważna umowa, która obowiązuje do września 2016 roku. Wypowiedzenie umowy wymaga jakiejś formy to są przede wszystkim terminy wypowiedzenia i forma pisemna. To nie nastąpiło i jest trochę schizofreniczna sytuacja. - powiedział rzecznik radomskiego lotniska Kajetan Orzeł. Do dzisiaj na stronie internetowej były wszystkie możliwe informacje takie jak banery reklamowe, odnośnik do Czech Airlines, w rozkładzie były informacje o planowanych przylotach i odlotach. - Postanowiliśmy nie wprowadzać pasażerów w błąd i zdjąć informację o Czech Airlines - dodał Orzeł. Rzecznik ma nadzieje, że współpraca z Czechami jednak będzie kontynuowana. Lotnisko nie dostało też żadnej informacji na temat dzisiejszego lotu realizowanego przez Czech Airlines, który według rozkładu lotów powinien się odbyć. W chwili obecnej na stronie radomskiego lotniska zniknęła już informacja o lotach realizowanych przez czeskiego przewoźnika.

Rzecznik lotniska nie chciał zdradzić informacji dotyczących umów zawartych z innymi przewoźnikami o których informował na konferencji prasowej Andrzej Kosztowniak z byłym portu lotniczego prezesem Tomaszem Siwakiem. Przypominamy, że prezydent Radomia dał lotnisku czas do grudnia.


Podziel się
Oceń

Reklama