Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
piątek, 5 grudnia 2025 20:49
Reklama

Uwaga! Będzie gorąco

W najbliższych dniach w Radomiu temperatura powietrze ma przekraczać 30 stopniu Celsjusza. Długotrwałe przebywanie na słońcu bez zabezpieczeń może mieć opłakane skutki dla naszego zdrowia.

Wydział Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Urzędu Miejskiego w Radomiu ostrzega mieszkańców naszego miasta, w komunikacie czytamy. "Długotrwałe przebywanie na słońcu może spowodować stan zagrożenia życia wywołany udarem cieplnym. Podczas upałów najlepiej nie przebywać na świeżym powietrzu między godziną 11 a 15".

W taką pogodę najlepiej ograniczyć swoją aktywność fizyczną, a także dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i stosować ochronne kremy z filtrami. Szczególną opieką otoczyć osoby starsze oraz dzieci, które źle znoszą upały. Nie zapominajmy także o zwierzętach, które powinny mieć zapewniony stały dostęp do chłodnej wody (należy ją często wymieniać) oraz miejsce, w którym mogłyby się schronić przed słońcem.



Podziel się
Oceń

Reklama
ReklamaElmas wędliny
Reklama
ReklamaSalon Oświetleniowy Mirat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama