Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Posłanka Wróbel i jej "Drużyna Pierścienia"

Posłanka Wróbel i jej

Na początku spotkania posłanka Marzena Wróbel poprosiła zebranych o uczczenie minutą ciszy pamięci Krzysztofa Sętowskiego, wiceprezesa Stowarzyszenia "Czas na Radom".
- Wczoraj w tragicznych okolicznościach Krzysztof odszedł od nas. Jest mi bardzo przykro z tego powodu, bardzo liczyłam na jego pomoc - powiedziała.

Posłanka podkreślała, że największym problemem w jest Radomiu ponad 20-procentowe bezrobocie, które ma już charakter strukturalny. Dlatego najważniejsze jest oderwanie Warszawy od Mazowsza, która zawyża statystyki. Bez takich działań, mniejsze miasta województwa będą miały duży problem z pozyskaniem pieniędzy unijnych. Marzena Wróbel wraz ze swoimi ludźmi będzie również chciała połączyć tereny inwestycyjne, tworząc nowe strefy i dawać zniżki potencjalnym przyszłym inwestorom. W programie zaplanowano również zmiany dotyczące radomskiego lotniska, które zamiast cywilnego miało by się stać, jak najszybciej portem cargo. 

DRUŻYNA PIERŚCIENIA CHCE ZMNIEJSZYĆ BEZROBOCIE

- Cieszę się, że dwa stowarzyszenia udzieliły mi wsparcia i chcą ze mną współpracować. To wspaniali, wykształceni ludzie, którym chce się zmieniać rzeczywistość. Kilka miesięcy pracowaliśmy nad programem dla miasta, który będziemy realizować, jeżeli radomianie udzielą nam kredytu zaufania - powiedziała Marzena Wróbel. - Ci ludzie to moja "Drużyna Pierścienia"!-
Program posłanki i osób wokół niej zrzeszonych zakłada również m.in. budowę Ogólnopolskiego Muzeum Armii Krajowej w Radomiu, zmniejszenie liczebności klas na wszystkich poziomach nauczania do maksymalnie 25 osób, budowę hali widowiskowo-sportowej i stadionu przy ulicy Struga, modernizację Amfiteatru, zwiększenie liczby przejść dla pieszych i ścieżek rowerowych, a także likwidację tzw. podatku deszczowego.

- Przyjrzymy się również budżetowi miejskiemu i sprawdzimy jak zmniejszyć wydatki. Deklarujemy, że jeżeli wygramy, a za naszej kadencji bezrobocie nie spadnie o minimum pięć procent, nie będziemy ubiegali się o reelekcję - powiedziała Marzena Wróbel.

KANDYDACI DO RADY MIEJSKIEJ

Posłanka Marzena Wróbel nie ukrywała, że na listach są m.in. jej wieloletni współpracownicy, przyjaciele i dobrzy znajomi, a także na ostatniej pozycji w okręgu nr 1 - syn Wojciech. O każdym z kandydatów powiedziała kilka słów, podkreślając umiejętności, doświadczenie i zasługi dla miasta i jego mieszkańców.
 
Liderem w okręgu nr 1 jest Mariusz Fogiel. Na drugiej pozycji znalazła się Jolanta Korpetta – Zych, a na trzeciej Rafał Kruk. Kolejne miejsca zajmują: Magdalena Kaczor, Konrad Zacharski, Urszula Klima, Piotr Bałenkowski, Mirosław Trybuła, Michał Skóra, Teresa Stanik, Mariola Kobza, Wojciech Wróbel.

"Jedynką" w okręgu 2 jest Łukasz Zawistowski, o głosy radomian zawalczą również: Andrzej Warwas, Tadeusz Wołczyński, Małgorzata Favorito, Arkadiusz Głaz, Zofia Skwarczyńska, Krzysztof Klepacki, Joanna Stępień, Małgorzata Grabarczyk, Agnieszka Zagórska.

W 0kręgu 3 na pierwszym mieście znalazł się Jan Gut, natomiast na drugiej pozycji Jolanta Basaj. Kolejne miejsca zajmuje: Emilian Szczerbicki, Tomasz Szkoła – Pudzianowski, Jadwiga Prokop, Henryk Dudek, Agnieszka Gębska, Jan Jakuc, Wioleta Andrzejczak, Krzysztof Leszczyk, Anna Łobodzińska, Wiesława Zagórska.

W okręgu nr 4 listę otwiera Kazimierz Woźniak, zaraz za nim jest Tadeusz Pyrcioch i Małgorzata Standowicz. Na kolejnych pozycjach: Józef Nita, Alicja Baćmaga, Jacek Szlegier, Alicja Parszewska, Bartosz Chruślak, Maria Porębska, Dorota Marcula, Karol Jurkowski, Marcin Nowak.

W okręgu nr 5 "jedynką" jest Andrzej Pawlak. Na pozostałych miejscach znaleźli się: Marcin Fogiel, Huber Kaczmarski, Jadwiga Kapusta, Wojciech Skipirzepa, Katarzyna Porębska, Adam Oder, Renata Kaczor, Bożena Kostrzewska, Katarzyna Puchalska.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy