Medale pięściarzy BKS Radomiak w OOM!

Trzema medalami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży mogą pochwalić się pięściarze BKS Radomiak. Na podium w Łodzi stawali Aleksander Celejewski, Agata Kaczmarska i Aleksandra Smuklerz.

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży były bardzo udane dla pięściarzy radomskiego klubu. Po złote medale sięgnęli Aleksander Celejewski oraz Agata Kaczmarska. Srebrny krążek wywalczyła Aleksandra Smuklerz. Jedynie Adrian Grzmil wraca bez medalu. W Łodzi w każdej kategorii wagowej walczyło po ośmiu najlepszych zawodników i zawodniczek z Polski.

Wśród mężczyzn, w kategorii 80 kg po złoty medal sięgnął Aleksander Celejewski. To bardzo dobry występ tego pięściarza, który z zeszłorocznej Olimpiady Młodzieży wracał bez żadnego krążka. Teraz w turnieju finałowym wygrał jednogłośnie trzy walki. Najpierw pokonał Filipa Forysia (Skorpion Szczecin), potem Wojciecha Czarkowskiego (Concordia Knurów), a w finale Dawida Witosławskiego (KS Cristal Białystok). - To zawodnik, który ma papiery na dobrego boksera. Ma dobre wyczucie dystansu, dość silne uderzenie. Z tego co wiem, trenerzy kadry narodowej już są zainteresowani tym pięściarzem - mówi Sławomir Żeromiński, trener BKS Radomiak.

Nieco gorzej spisał się inny pięściarz Radomiaka, Adrian Grzmil, który w pierwszej walce w turnieju finałowym przegrał z Mateuszem Lewandowskim (Boks Polonia Świdnica). Wcześniej jednak zawodnik Radomiaka wygrał eliminacje międzywojewódzkie. - Adrian ma jeszcze mało doświadczenia, treningi w naszym klubie zaczął dopiero pod koniec ubiegłego roku - mówi Żeromiński.

Dużym sukcesem zakończyły się starty żeńskiej części reprezentacji Radomiaka na ten turniej. Złoty medal w kategorii +80 kg zdobyła Agata Kaczmarska. Zawodniczka Radomiaka w starciu półfinałowym pokonała Patrycję Kiwak (Sztorm Szczecin), W pojedynku o złoty krążek Kaczmarska wygrała z Natalią Grudny (06 Kleofas Katowice). - Agata pięknie zaboksowała. Finał wygrała w pierwszej rundzie. Ten wynik tym bardziej cieszy, bo to zawodniczka z pierwszego rocznika w tej kategorii wiekowej - podkreśla trener.

Srebrny medal w kategorii 80 kg wywalczyła Aleksandra Smuklerz. W półfinale wygrała jednogłośnie z Weroniką Gwit (Sparta Złotów). Finał zawodniczka Radomiaka niestety przegrała z Aleksandrą Zabielską (Kalina Lublin). - Ola w półfinale stoczyła wspaniałą walkę z zawodniczką, z którą przegrała kiedyś we wcześniejszych walkach. W starciu finałowym natomiast miała trudną, cięższą od siebie zawodniczkę - mówi trener Żeromiński.

Ponadto pięściarki Radomiaka zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej kobiet.