Były rywal Piotra Przepiórki mistrzem olimpijskim w Londynie

Były rywal Piotra Przepiórki mistrzem olimpijskim w Londynie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Były rywal radomskiego zapaśnika Piotra Przepiórki w Memoriale Władysława Pytlasińskiego zdobywcą złotego medalu podczas igrzysk olimpijskich. 

Podczas turnieju olimpijskiego w Londynie poznaliśmy medalistów w zapasach w stylu klasycznym.  W kat. 74kg mistrzem olimpijskim został Roman Vlasov.

Przed wyjazdem na Igrzyska, rosyjski zawodnik przygotowywał się  m.in podczas Memoriału Władysława Pytlasińskiego, który odbywał się pod koniec czerwca w Raciborzu. Podczas tego turnieju zmierzył się również z naszym radomianinem - Piotrem Przepiórką. W walce na otwarcie zawodnik Olimpijczyka Radom nieznacznie uległ utytułowanemu rywalowi z Rosji.


Podczas turnieju w Raciborzu miałem okazję stoczyć z Vlasovem bardzo ciekawą i przede wszystkim wyrównaną walkę. Przegrałem nieznacznie, a oglądając finałową walkę w jego wykonaniu o złoty medal w Londynie, czułem satysfakcję, że minimalnie przegrałem z obecnym mistrzem olimpijskim - powiedział w rozmowie z naszym serwisem Piotr Przepiórka.

Roman Vlasov wygrał w finale, w dwóch rundach bez straty punktu z Ormianinem Arsenem Julfalakyanem. Brązowe medale wywalczyli Aleksandr Kazakević i Azer Emin Ahmadov.Adam Kurasiewicz

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy