Świetny mecz Rosy i zwycięstwo z Energą!

Koszykarze Rosy Radom po świetnym meczu pokonali Energę Czarnych Słupsk 87:77 i zrównali się z tą drużyną bilansem zwycięstw i porażek (8-7).

To był bardzo dobry pojedynek w wykonaniu radomskich koszykarzy, a samo spotkanie mogło podobać się kibicom. Inicjatywa należała do Rosy od początku do końca, a podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego nie dali Enerdze wyjść na prowadzenie choćby na sekundę.

Po niespełna sześciu minutach gry trener gości Andrej Urlep zmuszony był poprosić o czas dla swojego zespołu, który przegrywał już jedenastoma punktami (20:9). Chwila przerwy nie wybiła jednak z rytmu miejscowych, którzy kontynuowali dobrą grę. W pierwszej kwarcie nie mieli litości dla obrony Energi zdobywając aż 33 punkty.

Kiedy Korie Lucious trafił do kosza po kapitalnej akcji całego zespołu, gospodarze mieli czternaście oczek przewagi (48:34). Podopiecznym trenera Wojciecha Kamińskiego wychodziło w tym meczu naprawdę wiele, a gra gości w defensywie pozostawiała wiele do życzenia. Wynik do przerwy był wysoki (55:42), a Rosa zanotowała w pierwszych dwudziestu minutach bardzo dobrą skuteczność rzutów z gry (62,1%).

Andrej Urlep, szkoleniowiec Energi wyraźnie nie był zadowolony z poczynań swoich zawodników, często komentując ich zagrania wraz ze swoimi asystentami. W trzeciej ćwiartce gospodarze utrzymywali dobrą skuteczność, dzięki czemu ich przewaga w dalszym ciągu była bardzo okazała (przed ostatnimi dziesięcioma minutami wynosiła siedemnaście punktów).

Pięć punktów Energa odrobiła w niespełna sto osiemdziesiąt sekund ostatniej kwarty. Trener Rosy szybko zareagował prosząc o czas dla swojego zespołu (78:66). Przez kolejne pięć minut oba zespoły zdobyły łącznie zaledwie osiem oczek. Ostatnie fragmenty tego pojedynku kibice zgromadzeni w hali MOSiR-u oglądali już na stojąco. Rosa wygrała różnicą dziesięciu punktów, choć zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe.

Rosa Radom - Energa Czarni Słupsk 87:77 (33:22, 22:20, 19:15, 13:20)