Przegrana UTH Rosy z GKS-em Tychy

W meczu 9 kolejki rozgrywek koszykarskiej I ligi, UTH Rosa Radom przegrała u siebie z GKS Tychy 71:76.

Przyzwoita skuteczność, zespołowość i agresywna obrona spowodowały, że bardzo doświadczony kadrowo team GKS-u Tychy nie miał pomysłu na grę przeciwko gospodarzom spotkania w trakcie pierwszych piętnastu minut. Niestety podopieczni trenerów Karola Gutkowskiego i Jarosława Wróbla nie utrzymali zbyt długo odpowiedniego poziomu koncentracji i determinacji i w dość krótkim czasie roztrwonili prawie dwudziestopunktowe prowadzenie.

Najgorzej radomianie prezentowali się na przełomie drugiej i trzeciej kwarty, kiedy goście rzucili aż 17 punktów bez odpowiedzi gospodarzy. Jeszcze w trzeciej kwarcie GKS odzyskał prowadzenie a w finałowej odsłonie zbudował bezpieczną przewagę, którą dowiózł do końcowej syreny.

Statystycznie najgorzej zespół rezerw Rosy zaprezentował się pod koszem, gdzie goście zdobyli aż 42 punkty w porównaniu do 24 rzuconych przez gospodarzy.

UTH Rosa Radom - GKS Tychy 71:76 (23:9, 19:28, 11:22, 18:17)
UTH Rosa: Jeszke 15, Kapturski 13, Bonarek 12, Szymkiewicz 8, Schenk 7, Kardaś 6, Zegzuła 6, Cetnar 2, Stopierzyński 2, Sobuta
GKS: Hałas 23, Deja 12, Olczak 11, Dziemba 10, Garbacz 9, Wróbel 8, Markowicz 2, Basiński 1, Konsek