Zwycięstwo w Legionowie! Seria trwa!

Zapis relacji LIVE z tego spotkania znajdą Państwo TUTAJ.

Październik był kapitalnym miesiącem w wykonaniu Radomiaka. „Zieloni” w pięciu meczach zdobyli 12 punktów i do Legionowa jechali przedłużyć serię trzech zwycięstw z rzędu. Dodatkowo sytuacja kadrowa Radomiaka była całkiem dobra i w tym meczu trener Verner Lička nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Radosława Mikołajczaka i Kamila Cupriaka oraz zawieszonego za nadmiar żółtych kartek Mateusza Stąporskiego.

Radomianie bardzo dobrze rozpoczęli sobotni mecz. Już w drugiej minucie spotkania celnym i mocnym strzałem popisał się Leandro Rossi, ale jego uderzenie z największym trudem wyłapał Sebastian Madejski. Napór radomian trwał i jeszcze nasilił się po 12. minucie, w której to z boiska wyrzucony został zawodnik Legionovii Ivan Jovanović. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 21. minucie w pole karne przedarł się Mateusz Spychała i podał do wbiegającego w „16” Bartosza Sulkowskiego, a ten pewnym strzałem zdobył gola. Później swoje szanse miał jeszcze Leandro, ale Brazylijczyk w dwóch dogodnych sytuacjach nie zdołał trafić do bramki i do przerwy Radomiak prowadził 1:0.

Po zmianie stron do boju ruszyli gospodarze. Legionovia mocno naciskała na bramkę strzeżoną przez Adriana Szadego. Patrząc na boisko nie widać było, że Radomiak ma przewagę jednego zawodnika. Na szczęście ataki gospodarzy okazywały się nieskuteczne. „Zieloni” dopiero po kilkunastu minutach drugiej połowy zdołali oddać pierwszy celny strzał, ale nie znalazł od drogi do bramki. W ostatnich minutach drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał David Kwiek i oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu. Na szczęście do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie i Radomiak wygrał to spotkanie 1:0.

Niestety zbyt dobrze wyjazdu do Legionowa nie będzie wspominał Szymon Stanisławski, Popularny „Stachu”, który powoli wraca do gry, wszedł na boisko na początku drugiej połowy. Jednak występ naszego napastnika nie potrwał zbyt długo. Już po kilku minutach Stanisławski zaczął kuleć i błyskawicznie został zmieniony. Teraz „Stachu” uda się na badania, które określą jak poważny jest jego uraz i ile będzie musiał odpoczywać od piłki nożnej.

Po zwycięstwie w Legionowie Radomiak umocnił się na trzecim miejscu w tabeli II ligi. „Zieloni” uzbierali 31 punktów, czyli tyle samo co drugi w tabeli Raków Częstochowa. Kolejne spotkanie radomianie rozegrają w niedzielę (13 listopada), kiedy na własnym obiekcie zmierzą się z ROW-em Rybnik.

Legionovia Legionowo – Radomiak Radom 0:1

Bramki: Sulkowski 21’

Legionovia Legionowo:  Madejski – Goliński, Krotofil, Borenović, Kutarba, Milewski (Dzięcioł 65’), Koziara (Madeński 81’), Garyga (Kwiatkowski 64’), Płonka, Wodecki (Wójcik 64’), Jovanović

Radomiak Radom:  Szady – Spychała, Grudniewski, Świdzikowski, Sulkowski, Filipowicz (Stanisławski 51’ Kucharski 70’), Kościelny, Bemba (Gawron 90’), Brągiel Kwiek, Leandro  (Agu 84’)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.