Remis Radomiaka z Koroną. Nowy właściciel we wtorek (VIDEO)

Piłkarze Radomiaka Radom mieli bardzo pracowitą sobotę. 6 lipca rozegrali dwa mecze sparingowe, przed południem ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki a później z Koroną Kielce. W pierwszym szansę dostali głównie testowani zawodnicy, a mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Zielonych. Popołudniu podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia zremisowali w Sielance z reprezentantem T-Mobile Ekstraklasy 3:3. Tymczasem, we wtorek klub ze Struga będzie miał nowego właściciela!

Janusz Niedźwiedź, trener Radomiaka nie ma nawet chwili wytchnienia, wszak już za tydzień Zieloni rozegrają pierwszy ważny mecz. W przyszłą sobotę zmierzą się w Pucharze Polski z ŁKS Łomża. Dlatego też zawodnicy w pocie czoła przygotowują się do rozgrywek, a testowani zawodnicy próbują przekonać do siebie szkoleniowca.

W sobotę 6 lipca Radomiak rozegrał dwa mecze kontrolne. Przed południem w Jedlni Kościelnej zagrał zespół złożony praktycznie z samych testowanych zawodników. Gra była już zdecydowanie lepsza niż w środowym spotkaniu z Motorem Lublin. W starciu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki szanse gry dostali m.in. sprawdzani Patryk Walasek (Energia Kozienice), Fabian Słowiński (Arka Gdynia), Maciej Maślany, Damian Skołorzyński (obaj Termalica Bruk-Bet Nieciecza), Jakub Chrzanowski (Broń Radom), Łukasz Szary (Energia Kozienice), Dawid Klepczyński (MKS Kutno) czy Bartłomiej Michalski (Siarka Tarnobrzeg). Radomiak wygrał 2:0 po golach Romana Skowrońskiego z drużyny juniorów Zielonych (rocznik 1996).

O godz. 16 (pół godziny później niż zaplanowano) radomianie rozpoczęli kolejne w tym dniu spotkanie. Tym razem ich przeciwnikiem była Korona Kielce, a mecz rozegrany został w pięknym ośrodku Sielanka w Warce, który służył jako baza na czas EURO 2012 dla reprezentacji Chorwacji. Co prawda drużyna z Kielc nie wystąpiła w meczu z Radomiakiem w najmocniejszym składzie, ale był to pożyteczny sparing dla graczy ze Struga. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia bardzo dobrze rozpoczęli ten pojedynek. Już w 2 minucie Daniel Ciach skierował piłkę do siatki, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Radomianie mieli jeszcze kilka niezłych akcji w pierwszych kilkunastu minutach. W 27 minucie w polu karnym faulowany był Mateusz Radecki, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Jakub Cieciura i Radomiak wyszedł na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Zieloni mogli podwyższyć rezultat, ale strzał Piotra Kornackiego został obroniony przez Ołeksieja Szlakotina, a kilka chwil później jego drugie uderzenie minimalnie minęło bramkę.

Druga część gry rozpoczęła się świetnie dla ekipy z T-Mobile Ekstraklasy. Już w 48 minucie był remis, a rzut karny wykorzystał Paweł Zawistowski. Jedenaście minut później Radomiak ponownie w tym meczu wyszedł na prowadzenie. Podanie ze środka pola od Kacpra Wnuka wykorzystał Damian Sołorzyński, który pewnym strzałem po ziemi pokonał golkipera rywali. Niecałe pięć minut później ponownie był remis. Trzeci w tym meczu rzut karny na gola zamienił Przemysław Trytko. Kilka minut przed końcem Korona miała rzut rożny. Piłka posłana w pole karne została wybita, ale kolejne dośrodkowanie z prawego skrzydła było już bardziej precyzyjne, a futbolówkę w zamieszaniu podbramkowym wcisnął do bramki Karol Angielski. Minutę przed ostatnim gwizdkiem do wyrównania doprowadził Szymon Stanisławski, który wykończył akcję strzałem pod poprzeczką.

- Żałuję, że nie udało się wygrać, bo Korona była dzisiaj spokojnie do ogrania. Uważam, że w przekroju całego spotkania byliśmy zdecydowanie lepsi, ale skończyło się remisem. Fajny mecz jeśli chodzi o testowanie zawodników. Poranny sparing ze Świtem nie dał mi tylu odpowiedzi co ten. Myślę, że wiem już na kogo będę chciał postawić - mówi Janusz Niedźwiedź, trener Radomiaka. Na razie jednak szkoleniowiec nie chciał podawać konkretnych nazwisk.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższy wtorek (9 lipca) podpisana zostanie wreszcie umowa sprzedaży spółki akcyjnej przez Mirosława Hernika, obecnego właściciela Radomiaka 1910 S.A. Radom. Na meczu z Koroną obecny był przyszły nowy właściciel klubu ze Struga - We wtorek nastąpi to upragnione dla wszystkich przejęcie spółki. Trzeba będzie szybko, w ciągu kilku dni podpisywać kontrakty z zawodnikami. Nie ma już czasu na wielkie testowanie. Chciałbym, żeby doszło jeszcze dwóch, trzech ciekawych piłkarzy, z którymi rozmawiam już od dłuższego czasu, ale nie mogłem jak na razie im nic konkretnego zaproponować. Jesteśmy jednak po rozmowach i czekamy na wyjaśnienie sytuacji w klubie - wyjaśnia Janusz Niedźwiedź.

Radomiak Radom - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (0:0)
Bramki: Skowroński 73' i 84'

***

Radomiak Radom - Korona Kielce 3:3 (1:0)
Bramki: Cieciura 27' (k), Sołorzyński 59', Stanisławski 89' - Zawistkowski 48' (k), Trytko 63', Angielski 85'

Radomiak: Skowron - Cieciura, Ciach, zawodnik testowany, Derbich, Bojek, Radecki, Michalski, Kostek, Kornacki, Cichos oraz Banasiak - Dubina, Świdzikowski, Leandro, Wnuk, Sołorzyński, Klepczyński, Szymański, Słowiński, Stawczyk, Sz. Stanisławski