Radomiak rozbił Gwardię

Zapis relacji LIVE z tego spotkania można znaleźć – TUTAJ.

Zgodnie z terminarzem rozgrywek gospodarzem meczu szóstej kolejki powinna być Gwardia Koszalin, jednak zespół z Pomorza od początku sezonu boryka się z brakiem stadionu. W związku z tym beniaminek rozgrywek prosi kolejnych rywali o rozgrywanie spotkań na ich obiektach. Nie inaczej było i tym razem, dlatego Gwardia na Stadionie Miejskim przy ul. Narutowicza 9 wcieliła się w rolę gospodarza, a Radomiak był gościem. Na wiosnę obie ekipy jeszcze raz spotkają się na tym samym obiekcie, ale wtedy „u siebie” zagrają „Zieloni”.

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Mimo poniedziałkowego terminu mecz przyciągnął na trybuny sporo fanów, którzy głośno i donośnie dopingowali do boju swój ulubiony zespół. A piłkarze wybrani przez Jerzego Cyraka odwdzięczyli im się dobrą grą.

Pierwsza połowa dostarczyła już nam wielu emocji. Sytuacji strzeleckich było co niemiara, a obie ekipy postawiły na ofensywny futbol niemal całkowicie zapominając o defensywie. Wynik otworzyli radomianie, którzy już w dziewiątej minucie popisali się składną akcją. „Zieloni” szybko rozegrali rzut wolny i podali piłkę na skrzydło do Petera Mazana, a ten „dopieszczoną” futbolówkę posłał w pole karne wprost na głowę Chinonso Agu. Nowo upieczony Polak bez problemu pokonał bramkarza z Koszalina. Prowadzenie radomian nie trwało zbyt długo, bowiem sześć minut później Gwardia odrobiła straty. Po rzucie rożnym sposób na Huberta Gostomskiego znalazł Daniel Wojciechowski. Stracona bramka podziałała na Radomiaka jak czerwona płachta na byka. Radomianie raz za razem atakowali zapominając o defensywie, a to przełożyło się na wiele sytuacji strzeleckich z obu stron. Z tej szaleńczej wymiany ciosów lepiej wyszli podopieczni Jerzego Cyraka, którzy tuż przed przerwą popisali się kolejną koronkową akcją. Tym razem na skrzydle odnalazł się Jakub Rolinc. Czech ograł kilku rywali i posłał piłkę dokładnie na nogę wbiegającego w pole karne Petera Mazana, a Słowak bez problemu wyprowadził Radomiaka na prowadzenie. Do przerwy „Zieloni” wygrywali 2:1.

Po zmianie stron powiększała się przewaga Radomiaka. Nasz zespół atakował i przyniosło to zamierzony skutek. W 79. minucie dośrodkowanie na gola zamienił Maciej Świdzikowski, a chwilę później wynik spotkania ustalił Szymon Stanisławski, który wykorzystał błąd defensywy Gwardii i przelobował bramkarza z Koszalina. W ostatnich sekundach Gwardia miała jeszcze swoje szanse, ale do pustej bramki nie trafił jeden z jej napastników. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Radomiaka 4:1.

Poniedziałkowego spotkania mile nie będzie wspominał Leandro Rossi. Brazylijczyk zszedł z placu gry już po 20. minutach narzekając na kontuzję. Jak poważny jest to uraz pokażą dopiero badania lekarskie. Mecz z Gwardią był również ważny dla Macieja Filipowicza. Młodzieżowiec kilka godzin wcześniej stracił ojca. Przed początkiem spotkania została uczczona jego pamięć minutą ciszy, a po meczu wsparcie wobec piłkarza okazali kibice głośno skandując jego imię i nazwisko.

Po zwycięstwie nad Gwardią Radomiak Radom ma na swoim koncie 18 punktów. Identycznym dorobkiem może się pochwalić Warta Poznań. Jednak to zespół z Wielkopolski zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, bowiem strzelił o jednego gola więcej od „Zielonych”. Kolejne spotkanie radomianie rozegrają w piątek (1 września), kiedy to na własnym stadionie zmierzą się z MKS-em Kluczbork.

Gwardia Koszalin – Radomiak Radom 1:4

Bramki: Wojciechowski 15’ – Agu 9’, Mazan 41’, Świdzikowski 79’, Stanisławski 85’

Gwardia Koszalin: Hartleb – Baranowski, Maciąg, Wojciechowski, Dondera, Karbowiak (Gregorek 51’), Kwiatkowski, Shimmura, GInter, Łysiak (Szubert 62’), Zyska

Radomiak Radom: Gostomski – Jakubik, Klabnik, Świdzikowski, Hodowany, Winsztal (Filipowicz 78’), Agu, Bemba (Stanisławski 78’), Rolinc, Mazan (Colina 73’), Rossi (Jabłoński 20’)