Radomiak Radom 1:1 Wigry Suwałki (zapis relacji)

W drugiej kolejce sezonu 2013/2014 drugiej ligi, Radomiak Radom zremisował na własnym stadionie z Wigrami Suwałki 1:1. Radomiak dobrze rozpoczął strzelając gola w 17 minucie. Niestety, po pół godziny gry inicjatywę przejęli goście co udokumentowali bramką tuż po przerwie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Radomiak Radom             1:1                Wigry Suwałki
                                      17' Białożyt                                        51' Atanacković

Składy
Radomiak: Skowron - Cieciura, Wichtowski, Kalinowski, Radecki, Białożyt, Derbich, Byszewski, Czoska, Kornacki, Leandro
Wigry: Salik - Bogusz, Wegner, Romachów, Atanacković, Tuttas, Jeriomenko, Lauryn, Tarnowski, Widejko, Drągowski

Rezerwowi
Radomiak: Banasiak - Ciach, Cichos, K. Puton, Wł. Puton, Szewczyk, Wnuk
Wigry: Sobolewski - Makaradze, Makarewicz, Pomian, Omilianowicz, Czapa, Krzynowek

90 + 3' koniec meczu
90 + 2' Skowron faulowany w polu bramkowym
90' trzy minuty dolicza sędzia
90' żółta kartka dla Białożyta
90' kontratak gości i dobra szansa na bramkę, ale zmarnowana przez pomocnika Wigier
89' dośrodkowanie Lauryna na rzut rożny wybijają obrońcy
88' rzut wolny dla Wigier z boku boiska, na wysokości 22 metrów
85' dośrodkowanie Putona zbyt mocne
85' wygląda na to, że oba zespoły przede wszystkim nie chcą stracić bramki i grają dość ostrożnie
83' dośrodkowanie z wolnego Cieciury i obrońcy wybijają na rzut rożny, z którego nic nie wynika
81' również w drużynie Radomiaka zmiana - Ciach za Leandro
79' zmiana w zespole gości - Makarewicz za Jeriomenko
78' jakiś skurcz złapał Jeriomenko
74' strzał Putona zablokowany przez obrońcę
74' dośrodkowanie z rożnego łapie Skowron
73' Wichtowski przerwał groźną akcję gości. Będzie korner
71' wysoka piłka w pole karne Skowrona, ale bramkarz Radomiaka przytomnie interweniuje
70' gra wznowiona
69' zmiana w Radomiaku - K.Puton za Kornackiego
69' przerwa na uzupełnienie płynów
66' zmiany w obu zespołach. W Radomiaku - Cichos za Czoskę. W ekipie Wigier Makaradze za Tarnowskiego
65' Leandro przewrócił się w polu karnym, ale o jedenastce nie ma mowy
64' kontratak Zielonych zakończony uderzeniem Białożyta z 20 metrów, niestety niecelnym
62' Radomiak cofnięty do defensywy
61' dośrodkowanie Cieciury wyłapuje Salik
59' strzał Atanackovicia odbija się od defensorów gospodarzy i korner dla ekipy z Suwałk. Nic z niego jednak nie wynikło
57' Byszewski wywalczył rzut rożny
57' od kilkunastu minut Wigry przejęły inicjatywę. Nie wygląda to najlepiej po stronie Radomiaka
56' dośrodkowanie wzdłuż linii, ale żaden z zawodników gości nie zamknął tej akcji
55' z rzutu wolnego uderza Radecki, ale wysoko ponad bramką
54' faul taktyczny Atanackovicia i żółta kartka
52' Derbich z dystansu, ale niecelnie
51' GOL dla Wigier! Dośrodkowanie z rożnego, Skowron piąstkuje przed pole karne, tam do piłki dopada Atanacković i uderza w okienko, piłka w siatce. Radomiak - Wigry 1:1
50' dośrodkowanie gości z prawego skrzydła, ale zbyt lekkie uderzenie Tarnowskiego
47' Czoska otrzymuje żółtą kartkę. Spóźniony wślizg pomocnika Radomiaka
46' drugą połowę rozpoczynają goście

45 + 3' koniec pierwszej części gry
45 + 3' Omilianowicz trafia w słupek! Goście przycisnęli pod koniec pierwszej połowy
45 + 1' kolejna akcja gości! Kapitalna interwencja Skowrona, który wyciągnął się jak struna i wybronił końcami palców strzał zawodnika z Suwałk
45' trzy minuty doliczone do pierwszej połowy
43' ależ szansa dla Wigier! Bogusz w idealnej sytuacji do zdobycia gola, niepilnowany na szóstym metrze uderza ponad bramką
39' wolny dla gości na wysokości pola karnego. Dośrodkwoanie Drągowskiego piąstkuje Skowron
37' Leandro na prawym skrzydle, zszedł do środka w pole karne, ale wyłapuje Salik
36' przy linii bocznej Kornacki faulowany przez Lauryna. Obaj zawodnicy opatrywani przez masażystów. Wszystko jednak już w porządku
34' ładna akcja Zielonych zakończona niecelnym strzałem Białożyta
33' Tuttas strzela, ale pewnie interweniuje Skowron
32' dośrodkowanie Derbicha w pole karne. Radecki przytrzymywany przez obrońcę Wigier w szesnastce, ale arbiter pozostaje niewzruszony
31' Lauryn również otrzymuje żółty kartonik
26' upomniany także Wichtowski
25' żółtą kartką za faul taktyczny ukarany Widejko
23' sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Nic dziwnego, bowiem w Radomiu dzisiaj dość spory upał
22' rzut wolny dla gości. Dośrodkowanie jednak wybijają defensorzy Zielonych
17' GOOOOL dla Radomiaka!!! Białożyt prawą stroną boiska, strzela na bramkę, Salik odbija piłkę przed siebie, ale wobec dobitki zawodnika Radomiaka jest już bezradny! Radomiak - Wigry 1:0
16' Leandro przejął piłkę pod polem karnym przeciwnika, ale od bramki rozpocznie Salik
11' arbiter odgwizdał faul na bramkarzu gości
9' chwilę wcześniej Romachów faulowany przez Derbicha. Wygląda na to, że kontuzja jest na tyle poważna, że musi on opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Omilianowicz
9' Strzał Białożyta z dystansu ponad bramką
5' w środku pola faulowany Leandro
3' ponownie Byszewski. Podanie od Czoski i strzał skrzydłowego Zielonych broni Salik
1' pierwsza groźna sytuacja Radomiaka tuż po pierwszym gwizdku! Strzelał Byszewski, ale minimalnie ponad poprzeczką
0' zaczął Radomiak

godz. 17:01 - sędzią dzisiejszego meczu jest Marcin Bielawski
godz. 17:00 - Radomiak dzisiaj na biało-zielono, Wigry na czarno-biało
godz. 16:59 - sędziowie wyprowadzają drużyny z tunelu
godz. 16:56 - zawodnicy obu drużyn już w szatniach
godz. 16:54 - Radomiak dzisiaj w identycznym składzie jak tydzień temu w Krakowie
godz. 16:50 - przy Struga zagrają dzisiaj lider z wiceliderem!
godz. 16:48 - ze stadionu im. Braci Czachorów w Radomiu wita Michał Nowak