Pelikan Łowicz 2:1 Radomiak Radom (zapis relacji)

W meczu ósmej kolejki rozgrywek II ligi Radomiak Radom przegrał na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 1:2. Sytuacja Zielonych w tabeli nie jest dobra. Radomianie zostali wyprzedzeni przez ekipę z Łowicza i spadli na szesnaste miejsce.

Pelikan Łowicz                2:1                  Radomiak Radom
19' Solecki

77' Leandro (k)
79' Dremliuk

Pelikan: Olszewski - Kowalczyk, Brodecki, Dremliuk, Adamczyk, Wyszogrodzki (Goluch 73'), Koman, Pomianowski (Bojańczyk 90+1'), Ceglarz, Świątek, Solecki
Radomiak: Banasiak - Cieciura, Kalinowski (Cichos 71'), Wichtowski, Derbich, Białożyt, Czoska, Radecki (Stanisławski 87'), Puton (Leandro 63'), Wolski (Byszewski 63'), Kornacki

Rezerwowi:
Pelikan: Perzyna - Goluch, Fabijański, Kosiorek, Bojańczyk, Domińczak, Ekwueme
Radomiak: Budzyński - Bojek, Byszewski, Cichos, Leandro, Stanisławski, Świdzikowski

90+3' koniec meczu
90+2' rozpaczliwe próby Radomiaka nie przynoszą efektu...
90+1'  Bojańczyk za Pomianowskiego (Pelikan)
90' gospodarze ograniczają się w ostatnich minutach do gry na własnej połowie czyhając na kontrataki
90' Derbich z rzutu wolnego trafia tylko w mur
90' trzy minuty dolicza sędzia
89' rzut wolny dla Radomiaka z 19 metrów
88' mocna centra Derbicha, ale piłka przeleciała wzdłuż boiska, nikt nie zamknął akcji
87'  Stanisławski za Radeckiego (Radomiak)
85' z 30 metrów próbował Leandro, ale jego strzał z łatwością obronił Olszewski
85' mimo że Radomiak gra w przewadze, to tej różnicy zawodnika za bardzo na boisku nie widać
85' z linii pola karnego groźnie uderzał Solecki, minimalnie nad poprzeczką!
83'  Kowalczyk (Pelikan)
82' Cichos głową ponad bramką. Coraz mniej czasu do zakończenia meczu
81'  Kornacki (Radomiak)
79'  GOL dla Pelikana! Dremliuk zdobywa bramkę, piłka po jego strzale głową minimalnie przekroczyła linię mimo interwencji Kornackiego... Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy. Pelikan - Radomiak 2:1
79' niecelny strzał Dremliuka z 17 metrów
77'  GOOOL dla Radomiaka!!! Leandro pewnie egzekwuje rzut karny! Pelikan - Radomiak 1:1
76'  rzut karny dla Radomiaka! Zagranie ręką jednego z zawodników Pelikana po dośrodkowaniu Byszewskiego
76' Derbich wdał się w drybling w narożniku pola karnego i stracił futbolówkę
75' do końca meczu nieco ponad kwadrans, a Zieloni dalej przegrywają 0:1...
73'  Goluch za Wyszogrodzkiego (Pelikan)
71'  Cichos za Kalinowskiego (Radomiak)
71'  Wyszogrodzki (Pelikan)
69' nic z niego jednak nie wynikło
69' błąd Olszewskiego, do piłki przed polem karnym dopadł Byszewski, oddał strzał i korner dla Radomiaka
66' Dremliuk strzelał po wrzutce z rożnego, niecelnie
65' dośrodkowanie Derbicha wyłapuje golkiper gospodarzy
64'  dla Świątka za faul bez piłki! Pelikan w osłabieniu!
63'  Byszewski za Wolskiego (Radomiak) i  Leandro za Putona (Radomiak)
61' Cieciura uderza ponad poprzeczką
61' groźna akcja gospodarzy, ale dobrze interweniuje Banasiak
59' z dystansu uderzał Adamczyk. Piłka po rykoszecie wychodzi poza plac gry
56' od kilkunastu minut za boiskiem rozgrzewają się Leandro i Byszewski
53' centra Derbicha z lewej strony, niepewna interwencja Olszewskiego, który wypuścił piłkę z rąk, ale bez konsekwencji
51' ależ akcja Soleckiego! Zawodnik gospodarzy wszedł w pole karne i minął aż trzech piłkarzy Radomiaka! Na szczęście nie zdołał oddać strzału...
50' rajd Adamczyka lewą stroną i wywalczył rzut rożny
49' dośrodkowanie Derbicha bardzo niecelne
49' sporo gry w środku pola w pierwszych minutach drugiej części gry
 rozpoczęli gospodarze
* bez zmian w przerwie

45+2' koniec pierwszej połowy
45+2' wrzutka Białożyta wybita przez obrońców
45+1' tym razem faul na Kornackim i ostatnia szansa dla radomian w tej połowie
45' dwie minuty doliczył arbiter
45' dośrodkowanie Ceglarza z rzutu wolnego w pole karne i tam blisko szczęścia był Dremliuk, jednak skończyło sie na strachu i rzucie rożnym
44' niepotrzebny faul Kornackiego przy linii bocznej
42'  Kalinowski (Radomiak) - za zagranie ręką
41'  Koman (Pelikan)
40' dośrodkowanie Adamczyka z rzutu wolnego i łapie Banasiak
37' dobra interwencja Banasiaka, który wypiąstkował dośrodkowanie z narożnika boiska
37' Kowalczyk prawym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie zablokowane i rzut rożny dla miejscowych
35' groźny strzał Derbicha z rzutu wolnego, jednak minimalnie chybiony
34'  tym razem żółty kartonik dla Brodeckiego (Pelikan) za faul na 25 metrze. Szansa dla Radomiaka
33' dośrodkowanie z rzutu wolnego Adamczyka, ale Koman uderza głową obok bramki
32'  Radecki (Radomiak) dostaje żółtą kartkę za zagranie ręką w środku pola. Jeden z zawodników Pelikana wychodziłby na dogodną pozycję...
29' kolejna groźna akcja gospodarzy! Dośrodkowanie na nogę wbiegającego w pole karne Wyszogrodzkiego, który jednak minimalnie przestrzelił
28' Banasiak wyszedł na trzydziesty metr, wybił piłkę głową wprost pod nogi Soleckiego, ale na szczęście dla Zielonych zawodnik Pelikana nie trafił czysto w piłkę i kopnął... na aut
27' gospodarze mądrze zagęszczają środek pola. Od razu doskakują do zawodnika Radomiaka, który jest akurat przy piłce
26' nastepny rożny, z którego nic nie wynika...
24' z dośrodkowaniem radzi sobie jednak bez problemów Olszewski
23' rzut rożny dla gości. Głową uderzał Kalinowski i jeszcze jeden korner
19'  GOL dla Pelikana! Świetne podanie od Świątka do Soleckiego, ten minął Banasiaka i skierował piłkę do pustej bramki. Pelikan - Radomiak 1:0
18' podanie Putona do Kornackiego, ten oddaje strzał po ziemi, ale wyłapuje go Olszewski
16' ostre wejście Soleckiego w nogi Wichtowskiego. Arbiter pozostaje niewzruszony i nie pokazuje żółtego kartonika
16' od kilku minut kibice Radomiaka głośno dopingują swój zespół
14' z lewego skrzydła dogrywał Kornacki, ale w dość ekwilibrystyczny sposób ponad bramką strzelał nogą Wichotwski
13' kolejny korner i znowu obrońcy wybijają
12' faul taktyczny Wichtowskiego, arbiter upomniał zawodnika słownie
10' niezła akcja Zielonych. Białożyt wypuścił piłkę Wolskiemu, ale szybszy był golkiper gospodarzy
8' delikatna mżawka nad stadionem w Łowiczu, murawa jest śliska
7' tym razem strata Dremluka przed własnym polem karnym o mało nie zakończyła się groźną sytuacją dla gości, ale poradził sobie Olszewski
6' centra Białożyta z rożnego, ale także na głowę jednego z obrońców
5' strata Kornackiego w środku pola, na szczęście bez konsekwencji, bo dośrodkowanie Soleckiego wprost w defensorów
3' dośrodkowanie Białożyta wybijają jednak obrońcy
3' rzut wolny dla Radomiaka na 23 metrze
 rozpoczęli radomianie

godz. 11:15 - arbiter wyprowadza piłkarzy na murawę. Radomiak w jednolitych białych strojach. Pelikan na zielono
godz. 11:10 - zawodnicy zakończyli rozgrzewkę i udali się już do szatni
godz. 11:07 - arbitrem głównym dzisiejszego spotkania jest Piotr Wasielewski z Kalisza
godz. 11:04 - jest kilka zmian w pierwszej jedenastce Radomiaka w porównaniu z ostatnim meczem ze Świtem
godz. 11:02 - chłodno i deszczowo w dniu dzisiejszym
godz. 10:58 - z Łowicza wita Michał Nowak. Za chwilę podamy składy w jakich wystąpią oba zespoły