Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Weekend festynów, koncertów, imprez - co, gdzie, kiedy

Weekend festynów, koncertów, imprez - co, gdzie, kiedy


PIĄTEK, 30 maja


* W piątek o godz. 11 w amfiteatrze Muzeum Wsi Radomskiej rozpoczną się Dziecięce Prezentacje Muzyki Ludowej. W amfiteatrze muzykę ludową zaprezentują uczniowie szkół muzycznych z Kielc, Radomia, Kozienic i Ruszkowic oraz zespół „Wolanianki” z Wolanowa i zespół ludowy „Gałcunecki” z Gałek Rusinowskich. Wstęp wolny.

* W piątek Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 przy ul. Kolberga 5 zaprasza na Festyn Rodzinny. W godz. 14 – 18 odbędą się występy taneczne i wokalne, gry i zabawy sportowe, konkursy, pokazy. Będzie też kawiarenka.

* W piątek Przedszkole Publiczne nr 11  zaprasza na Wielki Festyn Rodzinny. Przy ul. Chałubińskiego w godz. 13 – 16 m.in. występy artystyczne dzieci oraz pokazy mody dziecięcej, wspólna zabawa i konkursy z Koziołkiem Matołkiem, loteria fantowa (każdy los wygrywa), degustacja pod chmurką (m.in. ciasta, pączki, kiełbaski z grilla, kanapki z smalcem), występy artystyczne absolwentów przedszkola, koncert orkiestry Grandioso, losowanie nagrody głównej loterii fantowej. Będą też: malowanie twarzy, pokazy strażackie i policyjne, pomiar ciśnienia, dyskoteka i inne atrakcje.

* W piątek na inaugurację Muzycznych Fontann zaplanowano koncert dwóch chórów - Alvdal Blandetkor z Norwegii i Gospel Radom. Piątkowemu koncertowi będzie towarzyszyła plenerowa wystawa zdjęć prezentujących kulturę oraz przyrodę Norwegii. Koncerty odbywać się będą w każdy piątkowy wieczór od końca maja do początku września. Start – zawsze o godz. 19. Wszystkie imprezy są darmowe.


* Multikino od 30 maja do 2 czerwca zaprasza dzieci. W repertuarze w specjalnej cenie biletu za 13 zł znajdą się: "Pan Peabody i Sherman", "Violetta. Koncert", "Lego-Przygoda", "Muppety: Poza prawem". A premierowo: "Listonosz Pat", "Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki" oraz "Czarownica" w regularnej cenie.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

SOBOTA, 31 maja

* Supermarket Piotr i Paweł zaprasza w sobotę, 31 maja na warsztaty kulinarne dla dzieci. Warsztaty – organizowane wspólnie z restauracją MammaLeo – pomyślane zostały jako jedna z atrakcji przypadającego w niedzielę Dnia Dziecka. Odbędą się w supermarkecie Piotr i Paweł przy al. Grzecznarowskiego 29/31 w godz. 10, 12 i 14. Organizatorzy przewidzieli także malowanie twarzy; będzie sobie można zrobić także pamiątkowe zdjęcie. Rabat na wszystkie zabawki wynosi tego dnia 15 proc.

* 31 maja i 1 czerwca Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II i Międzyszkolny Klub Jeździecki „Cwał” zapraszają na XIX Regionalne Międzystrefowe Zawody w Skokach przez Przeszkody. Zawody odbędą się na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 w Radomiu przy ul. Wośnickiej 125. Wstęp wolny. Początek w sobotę i niedzielę o godz. 10. W trakcie zawodów widzowie będą mogli wziąć udział w losowaniu nagród i skorzystać z przejażdżki konnej dla dzieci.

* Ci, którzy w piątek wieczorem nie mogą przyjść pod fontanny, będą mieć okazję posłuchać Alvdal Blandektor w sobotę, 31 maja. Chór wystąpi bowiem o godz. 12.30 w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Okulickiego 32a. Usłyszymy tradycyjną muzykę chrześcijańską i gospel. Wstęp bezpłatny.

* W weekend 31 maja - 1 czerwca kino Helios zaprasza na"Kino Pełne Dzieci". Będą filmy familijne, pokazy dla chłopców i dziewczynek oraz specjalny seans dla najmłodszych"Mój pierwszy raz w kinie". W tych dniach na dzieci czekają także wspaniałe animacje i bardzo dużo konkursów z super nagrodami. Na seanse "Kina Pełnego Dzieci" obowiązuje jedna, specjalna cena biletu - 17 zł (Oferta nie obejmuje pokazów filmu „Listonosz Pat i Wielki Świat”).

* Na festyn środowiskowy w pięciu strefach zaprasza w sobotę, 31 maja Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 przy ul. Rapackiego 24. Festyn, który rozpocznie się o godz. 10, a potrwa do godz. 14, jest jednocześnie finałem ogólnopolskiego projektu „ Czas na zdrowie”. Będą m.in.:  pokaz filmu pt. „Śmietnik w mojej głowie”;  stoiska, przy których m.in. będzie można obliczyć BMI oraz zasięgnąć porady dietetyka, zmierzyć ciśnienie krwi; rozgrywki z siatkarzami Czarnych; rodzinne konkurencje sportowe, rowerowy tor przeszkód i turnieje sportowe; konkursy dla dzieci i rodzinne, zabawy integracyjne, prezentacje wokalne i taneczne, przejażdżka hucułami oraz pokazy Straży Pożarnej, pokazy i konkursy policyjne, trampolina, dmuchana zjeżdżalnia.

* W sobotę Zarolkujemy Radom zaprasza na przejazd na rolkach zorganizowany z myślą o najmłodszych. Start o godzinie 16, zbiórka od 15.30. Trasa przebiega ulicami miasta: AQUAPARK RADOM (plac lodowiska), Chrobrego, Kelleskrauza, Niedziałkowskiego, Żeromskiego, Słowackiego, 25go Czerwca, Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, Tochtermana, Wałowa, Malczewskiego, Zegara Słonecznego, Chrobrego, AQUAPARK RADOM.

* W sobotę 31 maja Leclerc zaprasza dzieci na konkursy „Wznosimy Budowlę” oraz„PLAY DOH- lepienie z ciastoliny” - szczegóły TUTAJ.

* W sobotę 31 maja i niedzielę 1 czerwca Słoneczny Weekend Sportu i Sportowy Dzień Dziecka w Centrum Słonecznym. Szczegóły – TUTAJ.

NIEDZIELA, 1 CZERWCA

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

* W niedzielę 1 czerwca w godz. 10-18 Muzeum Wsi Radomskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem "Budujemy Przystań" organizuje rodzinny festyn. Najmłodsi są zaproszeni do skansenu do zabaw, konkursów oraz warsztatów etnograficznych. Na terenie muzeum odbędzie się też turniej piłki nożnej pod patronatem Akademii Sportu Radomiaka, pokaz i warsztaty tańca, loteria fantowa. Ponadto zaprezentowane zostaną ekskluzywne i sportowe auta oraz motocykle. Bilety: normalny - 10 zł, ulgowy - 6 zł, rodzinny 25 zł.

* W niedzielę, 1 czerwca w godz. 13-21 na placu kościelnym parafii najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu (ul. Słowackiego) odbędzie się XI Festyn Parafialny. Będzie to dzień koncertów, pokazów sportowych, tanecznych, strażackich, ratownictwa medycznego. Będą kucyki dla najmłodszych, loteria, swojskie jadło, festynowa kawiarenka, a na koniec zabawa taneczna.

* W niedzielę,1 czerwca już po raz siódmy Caritas Pallotyńska organizuje Festyn Rodzinny. W godzinach od 12 do 17 na placu przy kościele przy ul. Młodzianowskiej 124 będą spotkania z ciekawymi ludźmi naszego regionu, konkursy i pokazy dla dzieci całych rodzin.

* W niedzielę, 1 czerwca trzeci już Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się o godz. 15 mszą świętą w kościele farnym. Po jej zakończeniu uczestnicy przejdą ul. Rwańską, Żeromskiego, Traugutta i Piłsudskiego na pl. Konstytucji 3 Maja. Tam (godz. 16.45) przewidziano wystąpienia gości, a także ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i literackiego oraz wręczenie nagród. Potem wszyscy przejdą na plac przed gmachem Corazziego, gdzie wystąpi orkiestra Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso. Grandioso zaprezentuje o godz. 17 koncert i pokaz musztry paradnej. W koncercie będziemy mogli wysłuchać repertuaru klasycznego (William Byrd Suite - Gordona Jacoba), muzykę z filmu „Robin Hood Książę Złodziei”, piosenkę Renaty Przemyk „Babę zesłał Bóg”, „Orkiestry Dęte” z repertuaru Haliny Kunickiej i wiązanki popularnych melodii. Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka publiczna na zakup strojów, instrumentów, nut oraz uczestnictwo w festiwalach Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso.

* Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu informuje, że w niedzielę, 1 czerwca dzieci mogą zwiedzać wszystkie wystawy w Muzeum im. J. Malczewskiego bezpłatnie.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy