Tunel pod dworcem otworzą później

Tunel pod dworcem otworzą później
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Remont stacji PKP Radom, sierpień 2015

W odpowiedzi na pytania, przesłanej do naszej redakcji przez Karola Jakubowskiego z Zespołu Prasowego PKP PLK czytamy:


- Po spotkaniach i rozmowach, do zakończenia prac, wykonawca nie wyraził zgody na wcześniejsze, częściowe udostępnienie przejścia i przygotowanie drogi przez plac budowy na stacji Radom. Wykonawca, po szczegółowej  analizie natężenia ruchu, stwierdził, że ze względu na bezpieczeństwo osób nie może wyrazić zgody na zmianę organizacji ruchu. Obecna uzgodniona organizacja gwarantuje bezpieczne dojście. W związku ze stanowiskiem wykonawcy prosimy o wyrozumiałość i stosowanie obecnych przejść przez stacje i dojść na perony.

Prace wykonywane w przejściu podziemnym dla pieszych odbywają się zgodnie z harmonogramem przyjętym od wykonawcy. Obecnie trwają prace wykończeniowe, wykonywana jest posadzka i elewacja, obiekt jest jeszcze betonowany oraz trwają roboty w szybach wind. Równolegle do tego kończą się prace przy budowie budynku Lokalnego Centrum Sterowania Ruchem (LCS) które pozwoli dyżurnym ruchu zarządzać pociągami na dystansie kilkudziesięciu kilometrów. Montowane są urządzenia Sterowania Ruchem Kolejowym, m.in. mechanizmy rozjazdów.

Zaawansowanie budowy zgodnie z harmonogramem ok 50 procent. W związku z upałami, nie ma utrudnień w postępie prac - pisze Karol Jakubowski.

 

rav, zdj. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy