Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Poznaj nową Mazdę 6

Poznaj nową Mazdę 6

Dzięki znakomitej charakterystyce prowadzenia oraz dojrzałej i atrakcyjnej stylistyce, Nowa Mazda6 Sedan przykuwa wzrok zarówno w ruchu miejskim jak i na trasie oraz świetne sprawdza się jako wizytówka firmy. Nowa Mazda6 Sedan na nowo definiuje pojęcia jakości i stylu, oferując niezwykle dopracowaną konstrukcję, najnowsze rozwiązania technologiczne oraz odświeżoną stylistykę zgodną z zasadami filozofii KODO: Dusza Ruchu.

Za sprawą odświeżonej stylistyki tylnej części nadwozia oraz niskiej, dynamicznej sylwetki, samochód emanuje elegancją w najczystszej postaci, co dodatkowo podkreśla nowy lakier Soul Red Crystal. Dzięki pakietowi najnowszych technologii bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE, jazda jest teraz jeszcze bardziej przyjemna i odprężająca, bowiem kierowca ma poczucie pełnej kontroli nad samochodem. Najnowsza generacja technologii napędowych SKYACTIV gwarantuje bezkompromisowe połączenie znakomitych osiągów i niezwykłej wydajności paliwowej, co w jeszcze większym stopniu potęguje poczucie jedności z samochodem, czyli Jinba Ittai.

  • System kamer 360°
  • Ekskluzywna wersja SkyDREAM
  • Wyświetlacz head-up na przedniej szybie
  • Aktywny tempomat MRCC
  • Nowe przednie fotele z systemem wentylacji
  • Prędkość maksymalna: 223 km/h*
  • Przyspieszenie: od 0 do 100 km/h w 8,1 s*
  • Zużycie paliwa: 6,7 l/100 km*
  • Emisja CO2: 153 g/km*

*Dane dla wersji z silnikiem wysokoprężnym 2.5 SKYACTIV-G o mocy 194 KM, 6-stopniową przekładnią automatyczną oraz napędem na jedną oś

Innowacje Poznaj zaawansowane rozwiązania technologiczne

DUSZA RUCHU

Nowa Mazda6 oferuje jakość, którą możesz nie tylko zobaczyć, ale także doświadczyć. Dzięki stylistyce KODO: dusza ruchu nowa Mazda6 Sedan zachwyca dojrzałą i stylową elegancją. Nowy ekskluzywny lakier Soul Red Crystal wydatnie podkreśla płynne, wyraziste i dynamiczne linie nadwozia typu sedan.

OSIĄGI

Naszym nadrzędnym celem w pracy nad Mazdą 6 było zapewnienie kierowcy ekscytującego wrażenia pełnej kontroli nad samochodem niezależnie od warunków drogowych oraz jeszcze większa pewność i wygoda prowadzenia. Najnowsza gama silników SKYACTIV została wzbogacona o nowe rozwiązania technologiczne, które gwarantują jeszcze szybszą i bardziej precyzyjną reakcję na nacisk pedału przyspieszenia.


ŁĄCZNOŚĆ I ROZRYWKA - MZD-CONNECT

Nowe wnętrze oferuje system informacyjno-rozrywkowy MZD Connect z większym, 8-calowym kolorowym wyświetlaczem dotykowym, który umożliwia wygodny dostęp do treści multimedialnych. Obsługa systemu może odbywać za pośrednictwem intuicyjnego sterowania HMI. Dzięki systemowi nagłośnienia Bose® Centerpoint z zestawem 11 głośników możesz rozkoszować się niezwykłą jakością dźwięku**.

*po podłączeniu kompatybilnego urządzenia przenośnego

**zależnie od wybranej wersji

ZAAWANSOWANE TECHNOLOGIE BEZPIECZEŃSTWA

Już podczas pierwszej jazdy Nowa Mazda6 zachwyci Cię pewnością i bezpieczeństwem prowadzenia. Stylowe nadwozie skrywa liczne technologie ochrony kierowcy i pasażerów, wchodzące w skład pakietu systemów bezpieczeństwa, w tym m.in. system kamer 360°, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, system kontroli martwego pola, monitorowanie ruchu poprzecznego przy cofaniu oraz asystent pasa ruchu.

Najnowsza wersja wyświetlacza head-up prezentuje dane na szybie czołowej, dzięki czemu nie musisz odrywać wzroku od drogi.

Perfekcyjna prezencja dzięki stylistyce KODO – Dusza ruchu

Nadwozie i wnętrze Nowej Mazdy 6 została udoskonalone pod kątem elegancji i jakości. Nasi projektanci i rzemieślnicy tchnęli życie w każdą linię, kontur i przetłoczenie, wynoszą stylistykę KODO - Dusza ruchu w zupełnie nowy wymiar dojrzałości. Wyrazistsze dekoracyjne listwy świetlne oraz przeprojektowane przednie reflektory podkreślają stylowy, atletyczny wygląd samochodu z jego zwartą i wysublimowaną stylizacją.

Unikalna technologia lakiernicza TAKUMI-NURI pozwala spotęgować wrażenie piękna i ekskluzywny charakter tego sedana oraz w pełni uwypuklić zalety stylistyki KODO: dusza ruchu. Dzięki wykorzystaniu najlepszych gatunkowo materiałów, kabiny stanowi połączenie klasycznej jakości rzemieślniczej z nowoczesną elegancją, zapewniając poczucie luksusu, wygody i radości podróżowania.

Stylistyka KODO – Dusza ruchu

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Przepiękna bryła nowej Mazda6 Sedan zachwyca muskularnymi liniami, zmodyfikowaną stylizacją tylnej części nadwozia oraz nisko poprowadzaną sylwetką, co sprawia, że trudno pomylić ten model z jakimkolwiek innym samochodem. Unikalna stylistyka KODO - Dusza ruchu tworzy wrażenie mocy i dynamiki całej sylwetki, które nie słabnie nawet po zatrzymaniu pojazdu.

Lakier Soul Red Crystal

by stworzyć nowy, kultowy czerwony odcień lakieru nadwozia dla naszych modeli, musieliśmy całkowicie zmodyfikować technologię lakierniczą. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii lakierniczej TAKUMI-NURI możliwe było opracowanie powłoki, która oferuje jakość typową dla malarskiego rzemiosła japońskich mistrzów. Lakier Soul Red Crystal wydatnie podkreśla płynne i wyraziste linie nadwozia.

Udoskonalone fotele

Całkowicie przeprojektowane przednie fotele nowej Mazdy6 są teraz szersze i lepiej dopasowane do ludzkiej sylwetki, oferując pewniejsze podparcie boczne oraz jeszcze wyższy komfort podróżowania. Aby zapewnić najlepszy komfort, fotele z tapicerką skórzaną posiadają teraz system wentylacji, który odprowadza ciepło w punktach styku z ciałem użytkownika.

Antropocentryczny projekt kabiny

Wszystkie elementy kabiny nowej Mazdy6 zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o wygodzie kierowcy i pozostałych pasażerów. Na panelach drzwiowych odnajdziemy elementy dekoracyjne z satynowego chromu oraz wstawki z drewna sen, które doskonale oddają japońską filozofię projektowania.

*dostępne wyłącznie w wersji SkyDREAM

Bezkompromisowe osiągi i wydajność

Znacząco zmodyfikowaliśmy dynamikę oraz osiągi nowej Mazdy6 Sedan, aby jazda nią była dla Ciebie i Twoich pasażerów jeszcze większym źródłem satysfakcji. Zadbaliśmy o dopracowanie najdrobniejszych nawet szczegółów. Nasze najnowsze silniki SKYACTIV wyposażone zostały w technologię, która umożliwia niezwykle płynne i dynamiczne ruszanie ze startu zatrzymanego, bez zbędnych opóźnień i wahania, co daje Ci jeszcze pełniejszą i bardziej precyzyjną kontrolę. Zmodyfikowaliśmy charakterystykę pracy pedału przyspieszenia, dzięki czemu nawet najdelikatniejsza zmiana nacisku nań wywieranego znajduje precyzyjne odzwierciedlenie w przyborze mocy, zgodnie z Twoimi intencjami. Nowa Mazda6 Sedan oferuje Ci moc, zwinność, znakomitą charakterystykę prowadzenia oraz to wyjątkowe poczucie Jinba Ittai, czyli radość i zadowolenie z jazdy samochodem, który perfekcyjnie odpowiada na każdą Twoją komendę. Znakomita kontrola sił przeciążenia w połączeniu z udoskonaleniami w zakresie redukcji poziomu hałasu, wibracji i poprawy kultury pracy sprawia, że jazda jest jeszcze bezpieczniejsza i bardziej przyjemna niż kiedykolwiek wcześniej.

Zacznij widzieć to, co tak łatwo przeoczyć Ważne znaki ostrzegawcze wyświetlane na przedniej szybie samochodu

Nie możesz widzieć wszystkiego, chyba, że prowadzisz Mazdę 6. Nasz nowatorski system rozpoznawania znaków drogowych z funkcją wyświetlania ichna przedniej szybie sygnalizuje pojawienie się ważnych ostrzeżeń, które mógłbyś przeoczyć. Dzięki czterem kamerom i ośmiu czujnikom rozmieszczonym w różnych miejscach nadwozia, Mazda6 sprawia, że bezpieczeństwo staje się przyjemnością.

Wyświetlacz head-up na przedniej szybie

Dzięki najnowszej generacji wyświetlacza head-up codzienna jazda staje się jeszcze prostsza. Teraz nie musisz już co chwila zerkać w dół na zespół zegarów, aby odczytać istotne informacje na temat jazdy, samochodu oraz warunków drogowych. Wszystko, co potrzeba masz na wysokości wzroku.

System kamer 360°

Parkowanie i manewrowanie w mieście staje się jeszcze prostsze dzięki nowej funkcji systemu kamer 360°.

Silniki SKYACTIV

Konstruktorzy Nowej Mazdy 6 wprowadzili szereg modyfikacji do silników SKYACTIV, aby zwiększyć wydajność paliwową i podwyższyć moment obrotowy w niskim zakresie obrotów. Zmodyfikowane silniki SKYACTIV-G spełniają nowe normy emisji spalin bez konieczności stosowania filtrów cząstek stałych

Zaawansowany układ zawieszenia kół

Już podczas pierwszej podróży kierowca i wszyscy pasażerowie Nowej Mazdy 6 docenią wygodę i komfort jazdy bez względu na rodzaj nawierzchni oraz warunki drogowe. Zespół inżynierów Mazdy wprowadził szereg znaczących udoskonaleń w układzie zawieszenia kół, dzięki czemu działa on jeszcze płynniej gdy na samochód oddziałują niskie wartości siły przeciążenia.

Adaptacyjne reflektory diodowe

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Nowe, przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego (ALH) są teraz wyposażone w 20 niezależnie sterowanych stref. To rozwiązanie pozwoliło na zwiększenie oświetlanego obszaru przed pojazdem, przy jednocześnie większej efektywności działania systemu zapobiegającego oślepianiu innych kierowców.

Aktywny tempomat (MRCC)

Aktywny tempomat MRCC łączy teraz działanie radaru wykorzystującego fale milimetrowe z funkcjami przedniej kamery. Dzięki temu zakres prędkości możliwych do ustawienia na tempomacie został poszerzony dla wersji ze skrzynią automatyczną o przedział 0–30 km/h. Oznacza to, że system może działać w pełnym zakresie prędkości samochodu.

Przedstawiony model może być niezgodny ze specyfikacją rynkową. Kolory oraz niektóre elementy wyposażenia zewnętrznego i/lub wewnętrznego przedstawione na ekranie mogą różnić się od rzeczywistych.

 *Pojazdy homologowane w zgodzie z nowym cyklem pomiarowym WLTP Rozporządzenie (UE) 2017/1151; Rozporządzenie (UE) 715/2007.

Aby zapewnić porównywalność, wartości te są danymi cyklu NEDC, określonymi zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym (UE) 2017/1153.

Emisja CO2 w cyklu mieszanym*:
142 g/km dla wersji z benzynowym silnikiem 2.0 SKYACTIV-G o mocy 145 KM, 6-stopniową przekładnią manualną oraz napędem na jedną oś

141 g/km dla wersji z benzynowym silnikiem 2.0 SKYACTIV-G o mocy 145 KM, 6-stopniową przekładnią automatyczną oraz napędem na jedną oś

148 g/km dla wersji z benzynowym silnikiem 2.0 SKYACTIV-G o mocy 165 KM, 6-stopniową przekładnią manualną oraz napędem na jedną oś

141 g/km dla wersji z benzynowym silnikiem 2.0 SKYACTIV-G o mocy 165 KM, 6-stopniową przekładnią automatyczną oraz napędem na jedną oś

146 g/km dla wersji z benzynowym silnikiem 2.0 SKYACTIV-G o mocy 165 KM, 6-stopniową przekładnią manualną oraz napędem na jedną oś

139 g/km dla wersji z benzynowym silnikiem 2.0 SKYACTIV-G o mocy 165 KM, 6-stopniową przekładnią automatyczną oraz napędem na jedną oś

117 g/km dla wersji z wysokoprężnym silnikiem 2.2 SKYACTIV-D o mocy 150 KM, 6-stopniową przekładnią manualną oraz napędem na jedną oś

133 g/km dla wersji z wysokoprężnym silnikiem 2.2 SKYACTIV-D o mocy 150 KM, 6-stopniową przekładnią automatyczną oraz napędem na jedną oś

124 g/km dla wersji z wysokoprężnym silnikiem 2.2 SKYACTIV-D o mocy 175/184* KM, 6-stopniową przekładnią manualną oraz napędem na jedną oś

133 g/km dla wersji z wysokoprężnym silnikiem 2.2 SKYACTIV-D o mocy 175/184* KM, 6-stopniową przekładnią automatyczną oraz napędem na jedną oś

153 g/km dla wersji z benzynowym silnikiem 2.5 SKYACTIV-G o mocy 194 KM, 6-stopniową przekładnią automatyczną oraz napędem na jedną oś

Aby zapewnić porównywalność, wartości te są danymi cyklu NEDC, określonymi zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym (UE) 2017/1153.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy