Policja poszukuje poszkodowanych

Policja poszukuje poszkodowanych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Oszukiwał na wirtualnym towarze w sieci internetowej – poszukiwani kolejni pokrzywdzeni

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Biura Służby Kryminalnej KGP wspólnie z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KPP w Grójcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa w sieci Internet. Na chwilę obecną zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zebranie informacji o ok. 40 oszukanych osobach. W trakcie postępowania ustalani są kolejni pokrzywdzeni.

Do zatrzymania 30-latka doszło w ostatni dzień sierpnia br. na terenie powiatu grójeckiego. Policjanci zebrali materiał dowodowy wskazujący na oszustwa przy internetowych transakcjach sprzedaży. Pokrzywdzeni łącznie wpłacili na rachunki bankowe wykorzystywane przez oszusta pieniądze w kwocie ok 45.000 zł, lecz zamówionych rzeczy nigdy nie otrzymali. Sprawca umieszczał oferty sprzedaży drogich telefonów komórkowych na różnych portalach ogłoszeniowych, a także założył kilka sklepów internetowych, przez które wyłudzał pieniądze za wirtualny towar. Prokuratura Rejonowa w Grójcu zdecydowała o przedstawieniu zarzutów podejrzanemu oraz zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Sprawa jest rozwojowa ponieważ cały czas zgłaszają się kolejne oszukane osoby.

Jeżeli ktoś z państwa dokonywał zakupów za pośrednictwem n/wym. stron www:

  • martgsm.pl,
  • digitelonline.pl,
  • magogsm.pl,

a także innych stron internetowych posiadających szatę graficzną jak poniżejProszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Grójcu pod numerem telefonu (48)668-72-80 lub (48) 668-72-00 albo z najbliższą jednostką Policji.

KWP / fot. KWP

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy