Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Pokonać bariery

Pokonać bariery

Czy niepełnosprawność to bariera nie do pokonania? Czy bycie niepełnosprawnym musi oznaczać samotność, brak akceptacji, zrozumienia, możliwości rozwoju i osiągnięć zarówno w życiu rodzinnym, jak i zawodowym? Oczywiście nie. Jesteś niepełnosprawny – pamiętaj nie musisz czuć się wykluczony. Życie stoi przed Tobą otworem.

Naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych wychodzi istniejąca od dwóch lat w Radomiu Fundacja Normalna Przyszłość. Nasi specjaliści z dużym zrozumieniem angażują się w sytuacje każdego z naszych podopiecznych, a każdy z nich zgłasza się z zupełnie odmiennymi problemami. W ramach poradnictwa można skorzystać z bezpłatnych porad psychologa, doradcy życiowego, zawodowego, pośrednika pracy lub prawnika.

Fundacja Normalna Przyszłość została stworzona z myślą o osobach niepełnosprawnych, aby pomóc im odnaleźć własną ścieżkę rozwoju, aby czuli się akceptowani i potrzebni. Misją Fundacji jest przełamywanie stereotypów dotyczących wizerunku osób niepełnosprawnych i tworzenie warunków umożliwiających im start do niezależności i samodzielnego życia.

W radomskim oddziale Fundacji realizowane są dwa projekty współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pierwszy projekt to "Poradnia życiowa dla osób z niepełnosprawnościami", w ramach którego uczestnicy mogą skorzystać z fachowej pomocy i indywidualnych konsultacji ze specjalistami. Drugi realizowany w Radomiu projekt to "Wysokie kwalifikacje szansą na dobry start III" w ramach, którego oprócz konsultacji z psychologiem i doradcą zawodowym prowadzone jest Biuro Pośrednictwa Pracy. Głównym celem projektu jest przygotowanie osób z niepełnosprawnościami do podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Fundacja proponuje swoim podopiecznym także indywidualne doradztwo zawodowe. W ramach spotkań z doradcą zawodowym uczestnicy mogą uzyskać szczegółowe informacje dotyczące sytuacji na obecnym rynku pracy, oczekiwań potencjalnych pracodawców czy aktualnych ofert organizowanych szkoleń i kursów zawodowych. Dodatkowo, podczas spotkania doradczego, każdy uczestnik projektu ma możliwość określenia  preferencji zawodowych. Ponadto podopieczni uzyskają fachową pomoc w przygotowaniu CV czy listu motywacyjnego, a także w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej. - Udział w projekcie oraz spotkania z doradcą zawodowym pozwoliły mi poznać swoje atuty, uwierzyć we własne możliwości. Zdobyłam wiele cennych informacji jak należy poruszać się po rynku pracy, jak szukać pracy – przyznaje pani Marta z Radomia, uczestniczka projektu.

W ciągu dwóch lat działania Biura Pośrednictwa Pracy w Radomiu pracę podjęło 32 osoby. Były to różne formy zatrudnienia, w większości umowy o pracę, przedłużone po odbytym okresie próbnym. - Osoby z niepełnosprawnościami, które zgłaszają się do naszego biura, chcą jak najszybciej podjąć pracę i powrócić do aktywności zawodowej. Monitorując lokalny rynek dobieram oferty pracy tak, aby były zgodne z predyspozycjami zawodowymi kandydata, ale również jego stanem zdrowia i możliwością wykonywania konkretnych zawodów – wyjaśnia pani Marlena, pośrednik pracy.

Jak przyznaje pani Marlena, pomaga ona nie tylko osobom niepełnosprawnym w zdobyciu zatrudnienia, ale uwagę poświęca również potencjalnym pracodawcom. - Promuję wśród nich zatrudnienie osób niepełnosprawnych przedstawiając liczne korzyści jakie są z tym faktem związane. Pomagam w formalnościach związanych z uzyskaniem różnych dotacji z tytułu zatrudnienia pracowników z niepełnosprawnościami – dodaje.

Wśród osób, które dzięki współpracy z Fundacją podjęły pracę jest m.in. pani Ewa (43 l.). Gdy zgłosiła się do Fundacji w sierpniu 2014 r, nie pracowała od miesiąca. Pracę na stanowisku referenta podjęła w lutym 2015 r. W ciągu pół roku współpracy z Fundacją p. Ewa skorzystała ze wsparcia doradcy zawodnego, warsztatów umiejętności społecznych oraz szkolenia zawodowego. Innym przykładem może być p. Bogdan (60 l.), który z zawodu jest tokarzem. Do Fundacji zgłosił się w czerwcu 2014 r, po 2 latach bycia bezrobotnym, a pracę jako pracownik gospodarczy w serwisie sprzątającym podjął w lipcu 2014 r. Wsparcie psychologiczne i doradcze wzmocniło Pana Bogdana, a przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej pozwoliło przełamać stres i obawy. - Pomoc była ogromna, bo znalezienie zatrudnienia to nie taka prosta sprawa. Cieszę się, że trafiłem do Fundacji. Już po pierwszych rozmowach ze specjalistami stwierdziłem, że trzeba myśleć pozytywnie i wszystko będzie możliwe. Moją współpracę z Fundacją odbieram bardzo dobrze – mówi pan Bogdan.


PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Wszystkie rodzaje oferowanego przez Fundację wsparcia są nieodpłatne. Zapraszamy osoby niepełnosprawne, a także pracodawców, którzy poszukują pracowników z niepełnosprawnościami do Biura Fundacji w Radomiu przy ul. 25 Czerwca 68. Jeśli chcemy zmienić coś w swoim życiu musimy zacząć działać, ponieważ "przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro".

Normalna Przyszłość stworzona przez niepełnosprawnych dla niepełnosprawnych.


PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Polecamy