Nastolatek, który w Radomiu molestował dzieci, z wyrokiem

Nastolatek, który w Radomiu molestował dzieci, z wyrokiem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Orzeczenie w sprawie nastolatka wydał Sąd Rejonowy w Jędrzejowie. Postanowienie nie jest jeszcze prawomocne.

- Orzeczenie dotyczy dwóch czynów karalnych, których zapis znajduje się w art. 20 paragrafu 1 Kodeksu Karnego i dotyczy czynów lubieżnych. Wobec nastolatka należy zastosować środki leczniczo-wychowawcze w postaci umieszczenia go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym, czyli Krajowym Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Garwolinie. Postanowienie nie jest jeszcze prawomocne, może to nastąpić najpóźniej do 4 grudnia - wyjaśnia Marcin Chałoński, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach. 

Przypomnijmy: 16- latek początkowo leczył się w szpitalu psychiatrycznym w Radomiu. Gdy na jaw wyszło, że miał tam zgwałcić dwóch innych pacjentów - 9 i 13 - letniego chłopca, trafił do ośrodka szkolno-wychowawczego w Lubaczowie. Miał tam przebywać do czasu przesłuchania. Jednak do tego nie doszło, bo 18 lipca chłopak... uciekł. Dzięki akcji świętokrzyskiej policji został odnaleziony w czwartek 2 sierpnia. Damian C. próbował się ukryć u swojej rodziny w Jędrzejowie, ale tam czekała już na niego policja.

A.P.

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/2_fotolia/sad.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96