Firma z Żor opracuje dokumentację projektową budynku po PSP nr 8

Firma z Żor opracuje dokumentację projektową budynku po PSP nr 8
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Początkowo przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej byłej siedziby PSP nr 8 wygrała firma z Krakowa. Jak się okazało, zwycięskie przedsiębiorstwo nie podpisało umowy z miastem. W związku z tym wybrano Pracownię Projektową z Żor, jako kolejną firmę dającą najlepszą ofertę w przetargu. Sporządzenie niezbędnych dokumentów będzie kosztowało budżet Radomia ponad 47 tys. zł brutto.

Przypomnijmy, że podczas opracowywania reformy oświaty władze miasta tłumaczyły, że budynek PSP nr 8 przy ulicy Dzierzkowskiej wymaga kosztownego remontu i dalsze nauczanie w tym obiekcie nie jest możliwe. Szkoła miała zostać zlikwidowana, a budynek postanowiono sprzedać. Kilka tygodni później podczas sesji rady miejskiej Anna Kwiecień, wiceprezydent Radomia, poddała pomysł, aby do dawnej siedziby "ósemki" przenieść podopiecznych domu dziecka z ulicy Kolberga oraz domu środowiskowego z ulicy Ziętalów i Juliusza. Oprócz tego miały tam również znaleźć opiekę chorzy na Alzheimera. Miasto zaakceptowało tę inicjatywę.

Władze na remont budynku będą chciały pozyskać dotację od wojewody mazowieckiego. Nowe placówki miałyby  zacząć funkcjonować we wrześniu 2013 roku.

Mariusz Skopek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy