Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Co robić w weekend? Podpowiadamy!

Co robić w weekend? Podpowiadamy!

Piątek, 16 lutego

Walentynkowe spotkanie ze sztuką dla seniorów. Dom Kultury „Idalin” zaprasza o godz. 16 na sztukę teatralną z elementami twórczości Aleksandra Fredry pt. „Mocium Panie! Będzie teatr! Fredro dla osób z niepełnosprawnościami”. Projekt dofinansowany był z budżetu woj. mazowieckiego. W niezwykłym przestawieniu przygotowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Innowacji i Edukacji, w role aktorów wciela się 25 uczestników z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, na co dzień będących uczestnikami warsztatu terapii zajęciowej. Organizatorzy zapraszają do przeniesienia się w świat sporów szlachty, gdzie poprzez śmiech i ukazywanie spraw w krzywym zwierciadle należy stwierdzić: Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba! Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Promocja książki Macieja Kosowskiego. Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria zaprasza o godz. 17 na promocję książki Macieja Kosowskiego „Protest wyklęty. Radom 1976 – bunt robotniczy na tle historii protestów PRL-u”. Debiut literacki niedoszłego doktora filozofii. Historia radomskiego buntu napisana została z potrzeby utrwalenia wspomnień świadków historii i ukazania radomskiej społeczności w świetle obiektywnej prawdy historycznej. Na tle protestów Poznaniu 1956 i na Wybrzeżu 1970 radomski bunt był zaledwie regionalnym akcentem. A mimo to władza potraktowała strajkujących w sposób okrutny i szczególnie poniżający. Wstęp wolny.

Walentynki w Resursie. Na „Bezpieczne rendez-vous” Resursa Obywatelska zaprasza o godz. 18. - To propozycja zarówno dla par, jak i dla singli. Stawiamy na dobrą zabawę z nutką edukacji. Całość przebiegnie w bardzo kameralnej atmosferze – mówi Damian Drabik z Resursy. Na uczestników czekają ciekawostki i praktyczne rady dotyczące rodzajów win i sposobów ich podawania. Nie zabraknie również degustacji. Organizatorzy przygotowali także specjalne szkolenie, które pomoże bezpiecznie przetrwać każdą randkę, dzięki praktycznym wskazówkom i poradom ekspertów – Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników BHP w Radomiu. W romantyczną atmosferę wprowadzi uczestników zespół RockcoverS, który wykona najpopularniejsze utwory miłosne. Grupa w składzie: Krzysztof Braksator, Ewa Murdza i Sylwester Budzisz zaprezentuje lubiane hity. Bilety na wydarzenie kosztują 30 zł. Wejściówki dostępne w kasie Resursy i online.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

 

Sobota, 17 lutego

Koncert muzyki filmowej i epickiej. „Visual Concert” zabierze widzów w pasjonującą podróż po świecie fauny, flory, niezwykłych krajobrazów, kultur i architektury. Ponad 80-osobowa CoOperate Orchestra z towarzyszeniem chóru wypełni muzyczną przestrzeń́ w rytm filmowego obrazu, ukazującego najbardziej spektakularne miejsca, niesamowite zwierzęta, ciekawych ludzi i wyjątkowe chwile uchwycone okiem kamery. Od rajskich plaż, poprzez sidem cudów świata, niezwykłe parki narodowe, lasy deszczowe, głębie oceanów, ośnieżone szczyty górskie po miejskie dżungle na całym świecie. Koncert uświetnią soliści: Kasia Moś, Krzysztof Iwaneczko, Beata Bielska. A usłyszymy utwory z takich filmów, jak: „Star Wars”, „Piraci z Karaibów”, „Iron Man”, „Mroczny rycerz”, „Braveheart”, „Władca Pierścieni”, „Skyfall”, „Romeo i Julia”, „The Greatest Showman”, „Spirit”, „X-Men”, „Król Lew” czy utwory muzyki epickiej znanej na całym świecie wytwórni Two Steps from Hell. Godz. 18. Radomskie Centrum Sportu. Wstęp płatny.

 

Niedziela, 18 lutego

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Wkręć się w sztukę: W jak Wyspiański. Stanisław Wyspiański – to wybitny polski artysta dramaturg, poeta, malarz, grafik, twórca witraży, autor takich dzieł jak „Macierzyństwo”, „Portret Lizy Pareńskiej” czy dziesiątek autoportretów. Spotkanie z artystą jest okazją do poznania jego twórczości z zakresu sztuk wizualnych. Warsztat inspirowany dziełami artysty będzie okazją do rozwoju kreatywności i twórczej ekspresji zarówno młodszych jak i nieco starszych uczestników spotkania. Formuła rodzinnych warsztatów artystycznych sprzyja wzmacnianiu więzi między uczestnikami, kreatywnemu rozwiązywaniu trudności związanych z działaniami twórczymi, ćwiczeniu komunikacji i rozwijaniu umiejętności pracy w zespole. Bilety: 20 zł – pojedynczy, 40 zł – rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły) dostępne na www.biletyna.pl. Wejściówkę do nabycia również w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką). Godz. 10 i 12, MOK „Amfiteatr” przy ul. Daszyńskiego 5.

W gabinecie Walerego Przyborowskiego. O godz. 12 w Muzeum Historii Radomia rozpocznie się kolejny wykład Marcina Kępy. Tym razem usłyszymy opowieść o Walerym Przyborowskim ( (1845-1913) - radomsko-warszawskim powieściopisarzu, historyku i nauczycielu, a także o jego epoce. Potem uczestnicy spotkania przejdą do gmachu głównego, gdzie zwiedzą ekspozycję „Kolekcja rodziny Pinno”. Zapisy na e-mail: m.kepa@muzeum.edu.pl. Koszt - 15 zł. Pierwszych 10 osób, które potwierdzą udział w spotkaniu, otrzyma w prezencie wydawnictwo Radomskiego Towarzystwa Naukowego (każda inne).

Teatr dla najmłodszych. Teatr Powszechny zaprasza o godz. 10 na Scenę Kameralną na spektakl „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?” Gdzieś na świecie mieszka pewien Nosorożec… Jest bardzo smutny, ponieważ bardzo chciałby nauczyć się latać. Pewien wróbel ze wszystkich sił próbuje mu w tym pomóc. Jak myślicie? Czy naszemu bohaterowi uda się spełnić to wyjątkowe marzenie? A może pogodzi się z przegraną? Spektakl pełen ciepłego humoru i pięknych piosenek jest idealną propozycją dla dzieci i dorosłych. Opowiadanie „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?” Leszek Kołakowski napisał w 1966 roku dla swojej córki Agnieszki. Spektakl można obejrzeć także piątek. Wstęp płatny.

Spotkanie z Mateuszem Pakułą. Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza na spotkanie z Mateuszem Pakułą, który był finalistą Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza w 2022 roku, a także laureatem rezydencji literackiej w Vence. Mateusz Pakuła jest dramatopisarzem, dramaturgiem, reżyserem teatralnym i pisarzem. Kilkukrotnie był finalistą Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, w 2014 roku został laureatem tej nagrody. Jest także autorem kilku zbiorów dramatów. W 2021 roku ukazał się jego debiut prozatorski, książka „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17. Wstęp wolny

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy