Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Co robić w weekend? Podpowiadamy!

Co robić w weekend? Podpowiadamy!

Piątek, 19 kwietnia

Wystawa medaliersko-falerystyczna ze zbiorów Mirosława Borowskiego „Współpraca polsko-amerykańska w dziedzinie lotnictwa od 1917 r.”. Wystawa obejmuje historię walk o niepodległość Polski, udział amerykańskich pilotów w walkach podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. oraz wspólne działania na niwie sportowej w okresie międzywojennym. Prezentowane plansze obrazują historie pilotów amerykańskich i polskich w okresie II wojny światowej, m.in. pomoc dla walczącej Warszawy. Przyjęcie Polski do NATO zaowocowało szeroką polsko-amerykańską współpracą w dziedzinie lotnictwa, której efekty zostały przedstawione na kolejnych planszach. Wystawę wzbogacają liczne chronologicznie ułożone eksponaty, m.in. amerykańskie odznaczenie wojskowe od 1939 r. do lat obecnych, współczesne oznaki i odznaki noszone przez żołnierzy amerykańskich, amerykańskie stopnie wojskowe, symbole związane z przyjęciem Polski do NATO i wiele innych. Godz. 18, Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia”, ul. Traugutta 31/33.

 

Sobota, 20 kwietnia

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Wyspa Skazańców. Muzyczny wieczór z nowym projektem firmowanym przez Jakuba Saka, tym razem skierowanym ku korzeniom światowego rocka. Pianista formacji to z wykształcenia nauczyciel muzyki, z zawodu prywatny przedsiębiorca, z zamiłowania popularyzator muzyki rozrywkowej. Współtwórca i pomysłodawca jam sessions w MCSW „Elektrownia” i Naszej Szkapie. W 2020 tworzył zręby popularnej formacji The Flying Jazz Band. Radomski zespół Wyspa Skazańców zawiązał się w październiku 2023 r. Gra własne interpretacje utworów klasycznego rocka i hard rocka z lat 70. i 80. XX wieku, m.in. kompozycje The Rolling Stones, Deep Purple, Judas Priest, ZZ Top, Steppenwolf, T.Rex. Godz. 18. Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria „Łaźnia”, ul. Żeromskiego 56. Wstęp wolny.

Koncert „Rozświetlona noc”. To kolejny koncert z cyklu „Poznaj swoją orkiestrę”, podczas którego muzycy ROK prezentują indywidualne zdolności i muzyczne zamiłowania. Tym razem w roli solisty wystąpi wiolonczelista Arkadiusz Dobrowolski. Urodził się w Gdańsku. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej st. Podstawowego i Licealnego w Gdańsku i Akademię Muzyczną w Łodzi. Studiował też w Hochschule fur Musik und Theater w Hannowerze. W 2016 roku uzyskał stopień doktora w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Ponadto podczas koncertu swoje umiejętności gry na tubie zaprezentuje Jakub Wójcicki – uczeń Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, laureat Grand Prix na XIV Szkolnym Konkursie Na Wykonanie Utworu z Orkiestrą. Natomiast Radomską Orkiestrę Kameralną poprowadzi maestro Jurek Dybał – pierwszy dyrygent orkiestry. W programie m.in. Arvo Paert – Fratres (w opracowaniu na wiolonczelę i smyczki), Arnold Schönberg – Verklärte Nacht. Godz. 18. Wstęp płatny.

 

Niedziela, 21 kwietnia

Ray Wilson – Genesis Classic. Ray Wilson to były wokalista zespołu Genesis i lider grupy Stillskin. Artysta przypomni publiczności największe przeboje Genesis i grupy Stiltskin. Trasa koncertowa „Genesis Classic” to prawdziwa rockandrollowa uczta - zarówno dla osób kochających największe przeboje Genesis, jak i dla fanów mocniejszego, gitarowego brzmienia. Tegoroczna trasa to nie tylko największe przeboje Genesis, ale także celebracja 30-lecia kultowego albumu grupy Stiltskin - „The Mind's Eye”. To debiutancki album studyjny zespołu, którego frontmanem był Ray. Godz. 18, Sala Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Wstęp płatny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Muzodram w Czarnolesie. Muzeum Jana Kochanowskiego zaprasza na muzodram „Matka, Żona, Kochanka" w wykonaniu Anety Todorczuk. „Matka, Żona, Kochanka" to zbiór luźnych felietonów napisanych przez aktorkę. To jednocześnie koncert, spektakl i muzodrama. Monodram muzyczny będący monologiem kobiety wielozadaniowej przeplatany jest największymi hitami polskiej estrady. Podczas wydarzenia wyśpiewane zostaną takie utwory, jak „Windą do nieba”, „Polska Madonno”, „Jej portret”, „Bądź moim natchnieniem” „Takiego chłopaka” czy „Jest fantastycznie”. Aneta Todorczuk śpiewająco opowiada o społecznej roli kobiety w dzisiejszym świecie. Reż. Anna Gryszkówna. Godz. 16. Cena biletu: 45 zł - do nabycia w kasie Muzeum oraz na stronie internetowej: https://www.kupbilecik.pl/.../Policzna/Aneta+Todorczuk/.

Finał festiwalu Ars Moriendi. Powiatowy Instytut Kultury zaprasza do Zakrzewa. O godz. 18 w kościele św. Jana zaplanowano koncert zespołu Memento Mori Dance Club, a o godz. 19 w Gminnej Bibliotece Publicznej - „...Dance Club” - potańcówka przy muzyce zespołu Memmento Mori Dance Club, wodzirej - Adam Strug. Antek Hasso - Agopsowicz (skrzypce, śpiew), Jacek Muża (tuba, saksofon sopranowy, kaval, śpiew), Wolfgang Niklaus (lutnia oud, koboz, śpiew), Serhij Petryczenko (kontrabas, basy, śpiew), Piotr Piszczatowski (fisharmonia, skrzypce, śpiew, prowadzenie tańców), Marek Szwajkowski (baraban, bęben obręczowy, śpiew), Maciej Żurek (skrzypce, śpiew i światłe kierownictwo artystyczne) - zaprezentują muzykę taneczną doby renesansu, przechowaną w ludowych śpiewach nabożnych dawnej Rzeczypospolitej. Będą pieśni o śmierci i wieczności, o tragicznie zakończonych żywotach świętych oraz weselsze historie o nieudanej wyprawie króla Heroda czy zwycięstwie pod Wiedniem. W kościele PIK planuje część bardziej nabożną, w bibliotece - taneczną.

Nagradzany monodram we Wsoli. Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza w niedzielę, 21 kwietnia, na monodram Julii Wyszyńskiej „Fizyka kwantowa, czyli rozmowy nigdy nieprzeprowadzone”. Początek o godzinie 17.00, wstęp wolny. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 16. Bohaterem monodramu Julii Wyszyńskiej jest kilkuletni Julek – aktorka przemierza krainę wspomnień, fantazji i dywagacji ubrana w strój pluszowego misia. Julek zaprasza do swojego świata, w którym wszystko jest możliwe, w którym niczego ani nikogo się nie boi, nie wstydzi, nie czuje żadnych ograniczeń, nie wie, co to kompleksy. Widzi Duchy, rozmawia z Roślinami, a MTV kreuje jego rzeczywistość. W tym świecie Julek ma szansę powiedzieć wszystkim spotykanym tam osobom (Tata, Mateusz z ławki obok, przedszkolanka Pani Czesia itd.) to, na co nigdy wcześniej nie miał odwagi.

 

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy