700 wyprawek rozdanych

700 wyprawek rozdanych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1778]

- Wyposażenie wyprawek jest uzależnione od wieku dzieci. Dzieci z młodszych klas dostają przybory plastyczne, kredki, mazaki, starsze klasy przede wszystkim zeszyty, ale również wszystkie te przybory, które są potrzebne na co dzień do szkoły – informuje Iwona Stępniewska koordynatorka akcji.

Wyprawki były rozdawane w siedzibie Caritas na Kościelnej 5 oraz w parafialnych zespołach tej organizacji. W sumie rozdano 700, każda z nich o wartości około 50 zł. - Wyprawki otrzymują rodziny, które najbardziej tego potrzebują. Były brane kryteria dochodowe, czyli dochód do 350 zł na osobę. Ponadto rodzina musiała przedstawić zaświadczenie z parafii – wyjaśnia zasady otrzymania pomocy koordynatorka.

Rodzice są wdzięczni za pomoc. Krystyna, mama Piotrusia i Zuzanki przypadkiem dowiedziała się o akcji ale jest bardzo zadowolona, że mogła w niej wziąć udział. - Dla nas to jest duże wsparcie – mówi.

Radomska Caritas zamierza rozdać w tym roku kolejne wyprawki, dlatego zachęca do współpracy w tej akcji osoby prywatne i firmy. - Można przynosić przybory szkolne, zeszyty, a można też wesprzeć akcję finansowo – mówi ks Robert Kowalski, dyrektor organizacji.

apk/ fot Jarosław Kwiatkowski

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy