Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Podręczniki w tablecie - pilotażowy program

Podręczniki w tablecie - pilotażowy program

Radość była trójstronna – uczniów, nauczycieli, rodziców. PSP 23 jest pierwszą radomską szkołą, która uczestniczy w ogólnopolskim projekcie. Była część artystyczna z piosenkami w wykonaniu uczniów, podziękowania od dyrekcji szkoły i rodziców a także wspólne zdjęcie z włodarzami Radomia, przedstawicielami firmy Plus oraz oczywiście tabletami. Urządzenia otrzymali trzecioklasiści. Za rok przybędzie im przedmiotów i podręczników. Jednak tych książek nie będą musieli nosić do szkoły. Zastąpią je wersje elektroniczne zapisane w tabletach.

- Łatwiej jest z tabletem niż z książkami. Trzeba było je codziennie pakować i dźwigać, a potem bolały plecy. Teraz zabiorę tablet i już – cieszy się Wiktoria z klasy 3a.

Karolina Kwiatkowska jest mamą ucznia. Przyznaje, że jej dziecko codziennie do szkoły dźwiga ciężki plecak, zbyt ciężki dla kilkulatka. - Bardzo się cieszę, że nasza szkoła została wyróżniona. Tablety zniwelują ten ciężar, odejdą kilogramy, ale mam nadzieję że książki pozostaną w szkole i dzieci będą mogły z nich nadal korzystać.

PSP nr 23 szkołą pilotażowąPubliczna Szkoła Podstawowa nr 23 znajduje się na Prędocinku. Uczęszcza tu około 400 uczniów, pracuje 40 nauczycieli. Placówka od lat znana jest z zaangażowania w edukację małych Romów. Dlaczego akurat ta szkoła została wybrana?

- Też chcielibyśmy wiedzieć, ale bardzo dziękujemy tym, którzy nas wskazali do programu – kwituje Izabela Leśniewska, dyrektor placówki. Dodaje, że podstawówka od 12 lat stara się podążać za nowoczesnymi technologiami. Wykorzystują je zarówno nauczyciele na lekcjach jak i administracja szkoły. - Podczas szkolenia natychmiast zorientowali się w oprogramowaniu tabletów i nauczyli się je obsługiwać – przyznaje dyrektorka szkoły.

Biegłość w obsłudze oprogramowania to cenny atut. Na razie w tabletach znajdują się wersje elektroniczne podręczników i ćwiczeniówek do czwartej klasy. Jednak co roku będą zastępowały je kolejne dla coraz starszych roczników. To oznacza, że obdarowani uczniowie do końca edukacji w podstawówce nie uświadczą już ciężkich plecaków.

Jednak to nie wszystko. W tabletach znajduje się wiele innych pomocy naukowych, czyli plików dźwiękowych, filmów, gier edukacyjnych oraz szerokopasmowy dostęp do internetu. - Świat bez granic – uśmiecha się Izabela Leśniewska, po chwili jednak dodaje, że granice są i to bardzo wyraźne. Tablety wyposażone są w bardzo silne zapory bezpieczeństwa, zabezpieczające przed wchodzeniem na strony, które mogą zawierać szkodliwe treści.

Elektroniczna przyszłość szkół

E-Tornister to platforma edukacyjna wyposażona w podręczniki i ćwiczenia szkolne oraz dostęp do internetu. Wszystko to zostało zintegrowane w nowoczesnym tablecie z technologią LTE. Jest to produkt oferowany przez firmę Plus. W polskich szkołach ten program traktowany jest pilotażowo, potrwa trzy lata.

Radom jest jednym z pierwszych samorządów, który dołączył do projektu, a uczniowie z PSP 23 są pierwszymi w Polsce trzecioklasistami, którzy otrzymali tablety. - Tym projektem pokazujemy, że Radom jest otwarty na nowoczesne technologie. Uśmiech dzieci jaki widziałem podczas uroczystości wręczania sprzętu, jest dla mnie inspirujący. Dołożymy wszelkich starań, aby kolejne
radomskie szkoły dołączyły do tego projektu.

Obecnie jeden tablet kosztował złotówkę. Koszt realizacji trzyletniego cyklu to 140 tys. złotych. - Te kwoty nie są problemem w budżecie jednego roku dla radomskiej oświaty – deklarował Karol Semik, wiceprezydent odpowiedzialny za edukację i kulturę. Dodaje, że program E – Tornister to przygotowanie radomskich placówek do ogólnopolskiego programu E – Szkoła, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

- Będziemy przygotowani technologicznie i narzędziowo do wdrożenia tego co szkoły będą otrzymywać w ramach rządowego programu. Chcemy się do tego przygotować wcześniej, na przykładzie jednej szkoły a później kolejnych. Wiceprezydent dodał, że ważną częścią tych przygotowań są także szkolenia nauczycieli, podczas których poznają tajniki nowoczesnych
technologii. Dzięki temu w radomskich szkołach już odbywają się lekcje m. in. z wykorzystaniem tablic interaktywnych oraz tablic mających dostęp do internetu.PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy