NAJFAJNIEJSI PÓŁKOLONIŚĆI: MDK

NAJFAJNIEJSI PÓŁKOLONIŚĆI: MDK
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJWiększość dzieci, które uczestniczą w półkolonii MDK to stali bywalcy placówki, dołączyła do nich niewielka grupa nowych osób. W domu kultury właśnie dobiega końca drugi, dwutygodniowy turnus. Bierze w nim udział ponad setka dzieci, koszt letniego wypoczynku wynosił 430 zł. - Dzieci zostały podzielone na trzy grupy, każda około 45 osób. Tyle właśnie osób mieści się w autokarze, a my bardzo dużo podróżujemy. Praktycznie codziennie zwiedzamy inne miejsce, wszystkie w odległości około 100 km od Radomia – mówi Agata Chojnacka-Prygiel, kierownik półkolonii.

Podopieczni MDK-u, w ciągu 2 tygodni odwiedzili m.in.: Kurozwęki, gdzie zwiedzali pałac i oglądali bizony, radomską Krainę Marzeń, Farmę Iluzji, wioskę indiańską, Park Dinozaurów w Bałtowie, Kazimierz Dolny, gdzie pływali statkiem po Wiśle i zwiedzali malownicze miasteczko, odwiedzili również kopalnię w Krzemionkach i Królewskie Źródła. Poza tymi wszystkimi atrakcjami, kiedy starczało czasu w placówce odbywały się konkursy plastyczne i mini zawody sportowe. Wszystkie dzieci miały zapewnione pełne wyżywienie, a na miejsce dowożono je komfortowymi autobusami z klimatyzacją i telewizją.

Młodzi półkoloniści z chęcią podzielili się swoimi wrażeniami. - Jest bardzo fajnie, najbardziej podobało mi się w Kazimierzu. Tam miałam przygodę, bo na statku ukąsiła mnie pszczoła, ale i tak było super. Podczas rejsu śpiewaliśmy piosenki z paniami – mówi 9-letnia Iga Kowalczyk, która od września bardzo chciałaby chodzić do MDK na zajęcia „z gitary”. - Super było w kopalni krzemienia pasiastego, tylko pod ziemią było bardzo zimno. Ogólnie była bardzo świetna zabawa i pyszne jedzenie – przyznaje Oliwia Kocik, 9 lat.

Dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury również zaprosiliśmy do sierpniowej edycji naszego konkursu „Najfajniejsi półkoloniści”. Ze względu na liczbę uczestników, zostali oni podzieleni na trzy grupy, w których bawili się podczas wakacji. Już niebawem rozpoczniemy prezentację zdjęć konkursowych, a zaraz po tym rozpocznie się wielkie głosowanie i walka o nagrody. Zapraszamy na cozadzien.pl!

Aleksandra Jabłonka (a.jablonka.cozadzien@opl.pl)/ fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy